Antalya
20.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Güvenli turizmde Akdeniz lideriyiz
 Güvenli turizmde  Akdeniz lideriyiz

Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Won Ik Lee’nin ziyaretinde konuşan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya’nın güvenli turizm konusunda, Akdeniz’de lider ülke olduğunu söyledi. 

 

 

Kore Cumhuriyeti Büyükelçisi Won Ik Lee Antalya Valisi Ersin Yazıcı’yı ziyaret etti.

Serik ilçesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı, Güney Kore Büyükelçiliği ile Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) iş birliğinde 'Türkiye-Kore Dostluk Ormanı oluşturulduğunu ve fidan dikim töreni düzenlendiğini aktaran Büyükelçi Lee, “2020 Tokyo Olimpiyatları’nda, Kore-Türkiye Kadın Voleybol çeyrek final maçında, Filenin Sultanları yenildikten sonra ağladılar. Yangınlardan dolayı halklarına mutlu bir haber veremeyecekleri için bu durum Kore basınında büyük yankı uyandırdı ve bağış kampanyası başlatıldı.140 bin fidan bağışı Kore halkı tarafından ÇEKUT’a bağışlandı ve bizde dikim için Antalya’yı önerdik. Bu etkileşim ile Antalya’ya daha fazla Koreli turist çekmek istedik.” diye konuştu.  

 

KORELİLERE DAVET

Antalya’nın Akdeniz ülkeleri içerisinde en kaliteli ve en güvenli turizm hizmetini verdiğini, turizm konusunda çok iddialı olduklarını vurgulayan Vali Ersin Yazıcı; “422 tane 5 yıldızlı otel ve 680 bin yatak kapasitesi ile Akdeniz’de en kaliteli en güvenli turizm hizmetini veren ülkeyiz. Antalya, turizmi bilen bir şehir, hizmet sektörü noktasında gerçekten en üst düzeyde hizmet veriyoruz. Pandemi döneminde bile ciddi sayıda misafirimiz geldi çünkü hem güvenliğe dikkat ettik hem de hizmet kalitemiz çok üst düzeyde. Bütün Korelileri de Antalya’mıza bekliyoruz.” dedi. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: