Antalya
15.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Kahraman işçiye teşekkür çiçeği
Kahraman işçiye  teşekkür çiçeği

Fener Mahallesi’nde falezlerde yardım isteyen Nilüfer Gümüş’e montunu giydiren ve kurtarma çalışmalarında da aktif rol alan Muratpaşa Belediyesi temizlik işçisi Sabri Altınışık büyük takdir topladı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da Altınışık’ı kutladı.

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, falezlerden düşen Nilifer Gümüş'ün kurtarılmasına yardım eden belediyenin temizlik işçisi Sabri Altınışık’ı makamında ağırlayıp teşekkür etti. Başkan Uysal, “Belediyemizi çok iyi temsil ettin. Kahramanca davrandın.. Bir hayat kurtardın. Seni tebrik ediyoruz" dedi. Başkan Uysal, Altınışık’ın davranışının gurur verici olduğunu da sözlerine ekledi.

KURTARILMASINI SAĞLADI

Muratpaşa ilçesi Fener Mahallesi Falez 3 Parkı'nda görev yaptığı sırada yardım istendiğini duyan temizlik işçisi Sabri Altınışık, kayalık alanın 25 metre aşağısında, üşüdüğünü söyleyen Nilüfer Gümüş’ün yanına indi. Üzerindeki montu çıkarıp verdiği kadının yanından ayrılmayan Altınışık, ihbar üzerine bölgeye gelen itfaiye erlerine de yardımcı oldu.  Nilüfer Gümüş, halata bağlanan sedye ile 3 saatlik çalışmanın ardından yukarı çıkarıldı. Gümüş, ambulansla hastaneye götürüldü.

ÖNEMLİ OLAN CAN KURTARMAK

Parkta süpürge ile çalışırken kadının sesini duyunca aşağı indiğini anlatan Altınışık, "Acı çekiyordu. Yaralıydı. Başından ayrılmadım. İtfaiye ekibi gelmeden sırtımda yukarıya taşımak istedim. Kırıkları olabileceğini düşündüğüm için yapmadım. Kendimizi de tehlikeye attık ama sıkıntı değil. Önemli olan bir canı kurtarmak. Bu yüzden çok mutluyum" diye konuştu.  DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: