Antalya
15.11.2021
A
GÜNDEM , YAŞAM
Arif köyü kavşak istiyor
Arif köyü kavşak istiyor

Finike Elmalı karayolunun geçtiği Arif köyü sakinleri, her gün kaza tehlikesi geçiriyor. Köyün içinden geçen karayolunda yaya geçidi bulunmuyor. Kavşak da olmayan yolda araçları ile karşıdan karşıya geçmek için 2 kilometre mesafe kat etmek zorunda kalan köylüler, sorunun çözülmesi için yetkililerin harekete geçmesini bekliyor. 

Finike ile Elmalı'yı birleştiren ve bölünmüş yol olarak yenilenen karayolu Arif köyünden geçiyor. Yolun köyü ikiye bölen 2 kilometrelik kısmında yerleşim yeri olduğuna dair bir uyarı levhası bulunmuyor.  Levha olmadığı için araçların buradan yüksek hızla geçtiğini ve karşıdan karşıya geçmekte zorlandıklarını belirten köy sakinleri, konuya acil çözüm bekliyor.

KARŞIYA KOŞA KOŞA GEÇİYORUZ

Yol üzerinde ikaz levhası olmadığı gibi kavşak da yapılmadığını belirten Arif köyünden Kenan Sarıyer,"İnsan hayatının hiç mi değeri yok. Buraya bir kavşak ve yaya geçidi konulmalıydı. Yüksek hızda bu yoldan geçen sürücüler birine çarpsa o kişinin parçası bulunmaz" dedi. Yol üzerinde cami ve sağlık ocağı bulunduğunu da belirten Sarıyer, "Köylüler gün içerinde sağlık ocağı ve camiyi kullanıyor. Karayoluna her çıktığımızda tedirginlik yaşıyor ve koşarak karşıya geçiyoruz" dedi.

KAZA OLMASINI MI BEKLİYORSUNUZ?

Konu hakkında Arif köy muhtarlığı, Finike Kaymakamlığı ve Finike Belediyesi'ne yazı yazdığını belirten Sarıyer, "İlgili kurumlardan henüz bir cevap gelmedi. Biz yol yapıldığında kendi imkânlarımızla geçit yapmıştık. Karayolları o geçitleri güvenlik gerekçesiyle kaldırdı. Arabayla köyün bir tarafından diğer tarafına geçmek için 2 kilometre gidip geliyoruz. Yaya olarak karşıdan karşıya dua ederek geçiyoruz. Yetkililere sesleniyorum: Arif köyünü ikiye bölen Elmalı Finike karayoluna yaya geçidi ve kavşak yapın. Acı kaza haberi aldıktan sonra değil, şimdi yapın!" diye konuştu. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: