Antalya
13.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Kitap ve haritalı tanıtım
  Kitap ve haritalı tanıtım

Büyükşehir Belediyesi, Antalya sınırları içinde yer alan tüm turistik alanları gösteren bir tanıtım kitabı ve turizm haritası hazırladı. Havalimanıve turizm tanıtım noktalarında ücretsiz dağıtılacak olan kitap ve harita web ortamında da yer alacak.

Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı  Antaya için yeni tanıtım kitabı ve turizm haritası hazırladı.  Antalya’nın 19 ilçesinde yer alan tüm arkeolojik alanlar, ören yerleri, gezi alanları bilgi notları ve rotalarla anlatıldığı kitap içeriğinde 128 noktada yer alan turistik alanların kısa tarihçeleri de bulunuyor. Haritada ise rotalar üzerinde tarihi eserlerin ikonları ve bilgi notları yer alıyor.Hazırlanan kitap ve haritalar hava limanı ve turizm tanıtım noktalarına konulacak. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi web sitesinde ve Antalya’nın ortak tanıtım platformu olan antalya.com.tr adresinde de yer alacak.

İNGİLİZCE BASKI HAZIRLANIYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak kentin tanıtımı noktasında önemli çalışmalar yürüttüklerini aktaran Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanı İsmail Oskay “Antalya’da tüm ilçelerimizi kapsayan ve kentimizin farklı özelliklerini, arkeolojikve sit alanları ile ören yerlerini anlatan bir turizm tanıtma kitabının eksikliğini fark ettik. Bu kapsamda hemen bir çalışma başlatarak bir kitap hazırladık. Kitap içinde 19 ilçemizin tüm gastronomi özellikleri, tarihi özellikleri, arkeolojik sit alanlarının tanıtımları yer alıyor. İlk safhada Türkçe olarak baskısı tamamlandı. İngilizce baskıları da kısa zamanda tamamlanacak” dedi.

HABER MERKEZİ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: