Antalya
11.11.2021
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
Atatürk sevgisi meydanı doldurdu-VİDEO
Atatürk sevgisi meydanı doldurdu-VİDEO

TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 83'üncü yıldönümü anma programı kapsamında Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

 

Antalya Valiliği'nce düzenlenen çelenk törenine Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya milletvekilleri Aydın Özer, Çetin Osman Budak ve Rafet Zeybek ile Garnizon Komutanı Piy. Alb. Erdal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, askeri erkan, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisi ile vatandaşlar katıldı.

 

 

Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunumunun ardından, saatler 09.05'i gösterdiği sırada siren sesleri eşliğinde Atatürk'ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Meydanı yanındaki Antalya'nın tarihi simgelerinden Saat Kulesi'nin olduğu alanda da işlerine yetişmeye çalışan vatandaşlar, siren sesiyle birlikte 2 dakikalık saygı duruşuna katıldı.

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: