Antalya
04.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Ev hanımlarına tekvando eğitimi
Ev hanımlarına  tekvando eğitimi

Kepezli kadınların spor yapması, sosyalleşmesi ve kendilerini savunabilmeleri için Kepez Belediyesi Spor Kulübü, ev hanımlarına yönelik ücretsiz tekvando kursu açtı. Turgut Özal Spor Salonu'ndaki çalışmalar kapsamında Tekvando Antrenörü Derya Uyankaya, bu projenin fikir sahibi olarak ilk etapta 44 kadına savunma eğitimleri veriyor.

 

Her salı ile perşembe günleri ev hanımlarına ders veren Uyankaya, ısınma hareketlerinden sonra tekme ve yumruk atmayı öğretiyor. Giderek artan talepler doğrultusunda yeni seanslar da açabileceklerini belirten Uyankaya, "Kadına yönelik şiddeti önlemeye katkı koymak adına bu projeyi kulübümüze sundum. Gerçekleşmesinden dolayı son derece mutluyum" dedi.

İMKAN VERİLİNCE YETENEKLERİNİ GÖRÜYORUZ

Öğrencilerinin kendilerini her ortamda özgürce ifade edebilmelerini hedeflediğini belirten Uyankaya, "Ev hanımları sadece ev temizleyen, yemek pişiren ve çocuk yetiştiren olarak görülmemeli. Bir çok yükü üzerlerinde taşıyan kadınlarımızın imkanlar verince, çok daha yetenekli ve çok daha güçlü olduklarını görüyoruz" diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: