Antalya
04.11.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Ispartalılar Derneği’nde merhum Demirel anıldı
Ispartalılar Derneği’nde  merhum Demirel anıldı

Antalya Ispartalılar Derneği’nin düzenlendiği 9’uncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’i anma programına katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Cumhuriyetimiz çok başarılı bir modernleşme çalışmasıdır. Buna da Süleyman Demirel’in çok büyük katkıları olmuştur.” dedi.

Abdullah Sevimçok Sivil Tolum ve İnovasyon Merkezlerinde (ASSİM) yer alan Antalya Ispartalılar Derneği, 9’uncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in 97’nci doğum günü dolayısıyla anma programı düzenledi. 

BİZE REKABETİ ÖĞRETTİ

Törene katılan  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal “ Merhum Süleyman Demirel’i, ‘Kamu yönetiminde kaybettik diye bir şey yok’ mesajıyla hep anlıyorum. Doğru yapmaya azmetmiş bir şekilde ülkeniz, vatanınız, milletiniz için çalışıyorsanız seçim kaybetmeyi hayatın ya da siyasetin sonu gibi görmeyeceğinizi, her zaman o mücadeleyi sürdürdüğünüz sürece milletin size yeniden görev vermesinin mümkün olduğunu, demokrasinin özünün bu olduğunu, milletin menfaatine olan şeyin bu olduğunu, hizmette ve kamu yararında rekabetin kamu yaşantısının özü olduğunu anlatan bir hayat sürdü.” diye konuştu.

ÖZELEŞTİRİ YAPMAKTAN ÇEKİNMEDİ

Merhum Cumhurbaşkanı Demirel’in çok eleştirildiği dönemlerin de yaşandığını dile getiren Uysal, “Şunu net ifade edeyim, Türkiye’mize büyük katkıları da olmuştur” dedi. Demirel’in, aynı zamanda, Türkiye’ye unutulmaz bir demokrasi kültür mirası bıraktığını dile getiren Başkan Uysal, “Özeleştiri yapmaktan hiç çekinmemiştir. Rakiplerini övmekten çekinmemiştir. Uzun yıllar rekabet ettiği siyasilerle kamu yararı için, memleket menfaati için beraber olmaktan hiç çekinmemiştir. Hatta bunu son döneminde açıkça ortaya koymuştur” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: