Antalya
29.10.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
CUMHURİYET KARAKTERİMİZDİR
CUMHURİYET KARAKTERİMİZDİR

Antalya Valisi, milletvekilleri, belediye başkanları, meslek oda başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcileri Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98 yılını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.

ANTALYA VALİSİ ERSİN YAZICI

Büyük Türk Milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde, istiklal ve istikbali için vermiş olduğu şanlı ve onurlu mücadelesinin sonucu ilan edilen ve millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin 98’inci kuruluş yıldönümünü kutlamanın coşkusunu, heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, devletimiz ve güzel vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum.

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ RAFET ZEYBEK

İstiklal ve İstikbalimizin ortak paydası olan Cumhuriyet, aynı ülkeyi paylaşan, aynı topraklar için canını feda eden, aynı havayı soluyan bu vatanın evlatlarını ilelebet bir arada tutacaktır. Cumhuriyetimizi bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Milletçe rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Büyük Türk Milletinin bayramını kutluyorum

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ CAVİT ARI

Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi kuruluş tarih olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramıda ülkemizde kutlanan önemli milli bayramlardan birisi olup Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı gelecek nesillere miras olarak bırakmıştır.  29 Ekim; Kurtuluş Savaşında vurulan mührün altına atılan bir imzadır ve mürekkebi sonsuza kadar ıslak kalacaktır. Ne mutlu Türk'üm diyene!"     

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak amacıyla pek çok alanda yenilikler yaptı. Şimdi bizlere düşen görev Atatürk’ün kurup bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi O’nun düşünceleriyle birlikte sonsuza kadar yaşatmak ve yükseltmektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramı’mızı bir kez daha kutluyorum.

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL

Cumhuriyet’imizin ilanının 98’nci yılı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun. Bugün dünyada yaşanan gelişmeler, yaşanan olaylar Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının aydınlığa, uygar bir geleceğe doğru attıkları en büyük adımın değerini bize daha anlatıyor. Her geçen gün, o temelin ne kadar değerli olduğunu ne kadar anlamlı olduğunu bize bir kez daha anlatıyor. Yaşasın Cumhuriyet.

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı miras, çok az Millete nasip olacak kadar büyük ve onurlu bir sorumluluktur. Bu vesileyle; Türkiye Cumhuriyetini bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyorum.

KONYAALTI BELEDİYE BAŞKANI SEMİH ESEN

 Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının elde ettiği zaferler sonrası Türk milletine armağan ettiği en büyük bayramdır. . Çocuklarımızın daha özgür, refah seviyesi daha yüksek bir ülkede yaşamasını istiyorsak cumhuriyet değerlerini hep canlı tutmalıyız. Yaşasın Cumhuriyet, en büyük bayramımız kutlu olsun

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN

Cumhuriyet varoluş nedenimizdir ve vazgeçilmezimizdir. Bu anlamlı gün, milletçe el ele kenetlenmemize, demokrasimize, bölünmez bütünlüğümüze, vesile olmalıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün "Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir" sözüyle felsefesini belirlediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’inci yıldönümü kutlu olsun.

İBRADI BELEDİYE BAŞKANI SERKAN KÜÇÜKKURU

Hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümünde, geçmişte olduğu gibi, bugün ve bugünden sonra da aynı heyecanla gayretlerimizin devam edeceğine inancımız tamdır. Bu duygu ve düşünceyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin bu büyük bayramını yürekten kutluyorum

ATSO BAŞKANI DAVUT ÇETİN

Cumhuriyet, milletimize yakışan, erdeme dayalı bir yönetim şeklidir. Cumhuriyetimizin kurucu kadroları müthiş bir vizyonla bu toprakları halk egemenliğine dayalı bir yapı ile buluşturmuştur. Bu vesileyle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere yaşadığımız toprakları bizlere vatan yapan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

ATB  BAŞKANI ALİ ÇANDIR

Cumhuriyet rejimi bize bu gücü vermektedir. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’in işaret ettiği gibi ‘çalışkan olmak’tan başka hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Cumhuriyet Bayramını kutluyor Önderimiz Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun"

ANSİAD BAŞKANI  AKIN AKINCI

Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru ilerlerken, demokratik, özgür bir Türkiye için; refahın temelleri olan bilim, sanat, hukuk ve ekonomide kalkınmayı sürdürmek iş dünyası olarak hedefimiz ve kararlılığımız olacaktır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, O'nun kahraman silah arkadaşları ve şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğiliyorum. Cumhuriyetimizin 98. Yılı kutlu olsun.

EĞİTİM İŞ ŞUBE BAŞKANI SADIK ACAR

Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyet'i biz kurduk, O'nu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz.” sözlerinden aldığımız ilhamla, yetiştirdiğimiz Türk gençliğini de bu konuda uyanık tutmak asli görevlerimizden biridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, tüm ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: