Antalya
28.10.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
ABP’nin 4. mitingi Antalya’da
ABP’nin 4. mitingi Antalya’da

İstanbul, Ankara ve İzmir’de miting yapan ABP, 4.mitingini 31 Ekim’de Antalya’da düzenleyecek. Genel Başkan Bedri Yalçın, ülkenin yangın yeri olduğunu ve bu nedenle “Seçim değil, geçim ittifakı” sloganını benimsediklerini söyledi

 

Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, 31 Ekim Pazar günü Şarampol Kapalıyol’da miting düzenleyeceklerini açıkladı. İl Başkanı Sedat Tuyğun ve ilçe başkanları ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Yalçın, “Bugüne kadar İstanbul Maltepe, Ankara Anıttepe ve İzmir Bornova’da miting düzenledik. Benim için ayrı bir yeri olan Antalya’da dördüncü mitingi düzenleyeceğiz. Vatandaşlarımızın sorunlarını iyi biliyoruz ve gerçekleri konuşmak için herkesi Pazar günü 15:00-18:00 saatleri arasında düzenleyeceğimiz mitinge bekliyoruz” diye konuştu.

ÜLKE YANGIN YERİ GİBİ

 “Seçim değil, geçim ittifakı” sloganı ile miting düzenlediklerini belirten Yalçın, “Bugüne kadar mitinglerde hiçbir parti bayrağı bulundurmadık. Çünkü ülkede yangın var, insanlar geçinemiyor ve evlerine gidemiyor. 22 yıl önce kurduğumuz Anadolu Birliği Derneği olarak birçok insana önemli hizmetlerimiz oldu. Dernek olarak yaptıklarımızın karşılığı olarak, halktan karşılık buluyoruz. Halktan gizlenen gerçekleri açıklamak için miting düzenliyoruz. Antalya’dan sonra Samsun, Erzurum ve Diyarbakır mitinglerimiz olacak. Yakın tarihte seçim olacağını öngörmüyoruz ancak seçim olması halinde kesinlikle ülkeyi bu hal getiren Cumhur İttifakı ile hareket etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

KENDİ ÇOCUKLARI ASKERLİK YAPMADI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde onaylanan tezkere konusunda görüşlerini de açıklayan Bedri Yalçın, şunları söyledi: “Tezkere, yıllardır uygulanan programın bir parçası. Mevcut hükümet, kürsel güçlere verdiği sözleri yerine getirmek için bu tezkereyi getirdi. Buna İYİ Parti, DEVA Partisi ve Muharrem İnce de destek verdi. Türkiye’yi dış politikada sıfır sorundan, sıfır komşuluğa getirdiler. Toplumda da komşuluk ilişkilerini bitirdiler. Böl-parçala-yönet sistemini tam olarak oturttular. Tezkereye ‘evet’ oyu verenlerin çocukları askere dahi gitmedi”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: