Antalya
23.10.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Kredi kavgası büyüyor
 Kredi kavgası büyüyor

CHP ve AK Parti'den gelen karşılıklı açıklamalarla devam eden kredi tartışmasında son açıklamayı CHP İl Başkanı Nuri Cengiz yaptı. AK Parti İl Başkanı Taş'a seslenen Cengiz, "Gündemi değiştirmeye çalışmayın, halkın gerçek sorunlarıyla ilgilenin" dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın bu hafta başı düzenlediği basın toplantısında yaptığı, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bizim onayımızı almadan Büyükşehir'e kredi vermiyor" açıklaması CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak tarafından bir soru önergesi ile TBMM gündemine taşınmıştı. CHP İl Başkanı Nuri Cengiz de Taş'ı polemiklere girmek yerine halkın geçim sıkıntısına çare bulmaya davet etmişti. Ardından tekrar açıklama yapan Taş ise Budak'ı "Siyasi şov" yapmakla suçlamıştı. Kredi polemiğinde son açıklama yine Cengiz'den geldi.

 BOŞ GÜNDEM YARATIYOR

AKP kadrolarının,  CHP’li belediyeleri çalıştırmamak için hukuk dışı tezgah kurduğunu ve Ethem Taş’ın itiraf ettiği bu mekanizmanın vatandaşı cezalandırmak anlamına geldiğini savunan Cengiz, “Ayda yılda bir boy gösterip boş gündem yaratmaya çalışan AKP İl Başkanı Ethem Taş, şeffaflığa verdiğimiz önem gereği sayfalarca süren açıklamalarımızı ya okumamış ya da okuduğundan bir şey anlamamış.  Havada kalan tek soru AKP İl Başkanının kredi onayıyla ilgili ağzından kaçırdığı sinsi tezgahın nasıl olduğudur.  AKP’nin tepeden tırnağa tüm kadroları ile sadece belediyelerimizi değil, kendilerine oy vermeyen vatandaşlarımızı cezalandırdığı ifşa olmuştur.  Bu denli büyük bir skandalın Milletvekilimiz Çetin Osman Budak tarafından meclise sunulması kadar ciddi ve normal bir durum yoktur. Taş, Milletvekilimizin meclise sunduğu önergeye 'Siyasi komedi' yorumu yaparak itirafını hafifletmeye çalışmaktadır. Ancak, ne bu durum bahsettiğiniz kadar hafif ve komik ne de bizler sizin gibi ucuz siyaset ve günlük polemik peşindeyiz." diye konuştu.

KUTU KUTU KUTU

CENGİZ'DEN TAŞ'A SORULAR

"İktidarın il başkanının görevi otel lobilerinden cevabını bildiği sorular sormak değil, başını sokacak bir eve ne zaman ve ne şartlarda sahip olacağını bilmeyen mağdur yurttaşların sorularını yanıtlamaktır" diyen CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'a şu soruları yöneltti:

‘Kredi onayı’ tezgahı, sadece Antalya’da mı, yoksa belediyelerini CHP'nin yönettiği tüm şehirlerde aynı mekanizma var mı?

Manavgat’ta evleri yanan mağdur yurttaşlarımıza; ne zaman, ne koşullarda, nasıl bir ev tahsis edeceksiniz?

Serik’teki 500 bin lirayı alan kim, veren kim?

128 milyon dolar nerede?

Mafyadan ayda 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçi kim?

15 Temmuz sonrası kaybolan silahlar nerede?

HABER MERKEZİ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: