Antalya
22.10.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Dostluk Parkı açılıyor
Dostluk Parkı açılıyor

Rusların adeta ikinci evi haline gelen Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi tarafından Rusya – Türkiye Dostluk Parkı yapıldı. Çağlayan Mahallesi  2093-2094 sokakların kesiştiği  yerde , yaklaşık 3 bin metrekare alana inşa edilen  parkın açılışı, 23 Ekim Cumartesi  günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek.

 

Parkın içinde Savaş ve Barış, Anna Karenina, İvan İlyiç’in ölümü, Diriliş başta olmak üzere onlarca dünya klasiği esere imza atan Lev Tolstoy’un büstü yer alacak. Büst, Rusya Uluslararası İşbirliği Derneği, Türkiye Dostluk Derneği ve Kültürlerarası Diyalog-Birleşik Dünya Fonu tarafından hediye edildi.  

RUS KOMŞULARIMIZLA MUTLUYUZ

Antalya’yı evleri gibi gören 20 bin civarında Rus’un hayatını burada sürdürdüğünü dile getiren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, "Muratpaşa, Rusların yaşamak için en çok tercih ettiği ilçelerin başında geliyor. Bu kadar derin bir kültüre, köklü bir tarihe sahip toplumla, onun fertleriyle Muratpaşa’da bir arada olmaktan, komşuluk etmekten son derece mutluyuz. Açılışını gerçekleştireceğimiz park, birlik ve beraberliğimizin bir nişanesi olacak" şeklinde konuştu.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: