Antalya
19.10.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Uysal muhtarlarla buluştu / Hepimiz ülkemiz için çalışıyoruz
Uysal muhtarlarla buluştu / Hepimiz ülkemiz  için çalışıyoruz

Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,  “Hiç kimsenin, Türkiye için çalışma fikrinin dışına çıkmaması lazım. Toplumun idari makamları bir bütün” dedi.

Muratpaşa Belediyesi'nin 19 Ekim Muhtarlar Günü öncesi  Erdal İnönü Kent Parkı’nda düzenlediği etkinliğe Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan, Belediye Başkanı Uysal ve kamu kurum kuruluşlarının üst düzey yöneticileri ve bölge muhtarları katıldı. Etkinlikte konuşan Kaymakam Burhan ev sahipliği dolayısıyla Uysal’a teşekkür etti ve Muhtar Günü’nü kutladı. Uysal ise, Türkiye için birlikte çalışıyor olmanın çok değerli olduğunu söyledi.

MUHTARLAR ÇOK ÖNEMLİ

Toplumun idari makamları bir bütün olduğunu vurgulayan Uysal,  "Bu milleti, bu ülkeyi yükseltmek istiyorsak hep beraber Türkiye için çalışmaya devam etmemiz lazım. Muhtarlık kurumu, bizim demokratik olgunluk, demokrasi ve bir arada yaşama kültürü anlamında seviye kazanmamızda en önemli katkılardan birini yapmıştır. O yüzden,‘Demokrasinin birinci aşaması, en önemli noktası demokrasiyi ülkemize öğreten kurum muhtarlık. O yüzden çok aziz, çok değerli, çok önemlidir.’ diyor büyük Atatürk... Modern dünyada da bu kurumu sonuna kadar sürdürmemiz lazım. Birlikte bütün ömrümüz boyunca inşallah, vatanımız için birlikte çalışırız.” dedi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: