Antalya
16.10.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Böcek:Kaleiçi’ni birlikte koruyacağız
Böcek:Kaleiçi’ni birlikte koruyacağız

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Kaleiçi Old Town Festivali için Antalya’ya gelen 21 ülke heyetini kabul etti.

Festival için Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür eden Başkan Muhittin Böcek, , “Antik kentler tarihleriyle birçok medeniye ev sahipliği yapmıştır. Kaleiçi bir merkezdir. Bu anlamda hep birlikte Kaleiçi’ni korumaya devam edeceğiz. Muratpaşa Belediye Başkanımız burayla ilgili çalışmalarını yapmakta, biz de Büyükşehir Belediyesi olarak Kaleiçi’ne yönelik önemli projelerimiz var. Biz birlikteyiz. Muratpaşa şehrimizin ikinci büyük ilçesidir. Antalya Muratpaşa’dır” dedi. 

UYSAL’DAN DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Başkan Böcek teşekkür eden Uysal, “Kültürel varlıkların korunması noktasında Büyükşehir Belediye Başkanımızla her zaman işbirliği ve desteği oluyor. Festivalimize de antik alanları koruyan diğer kentlerimizle ortak hareket ediyoruz. Kültürel mirasın gelecek kuşaklara aktarılması noktasında çalışmalarından dolayı Muhittin Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: