Antalya
13.10.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
MURATPAŞA'DA SU VE KURAKLIK ZİRVESİ
MURATPAŞA'DA SU VE KURAKLIK ZİRVESİ

Muratpaşa Belediyesi'nin düzenleyeceği  "Akdeniz'in Geleceği" konulu sempozyumda, genel olarak ve Antalya özelinde su sorunu, küresel ısınma ve iklim değişikliği masaya yatırılacak.

Muratpaşa Belediyesi,  12-14 Kasım tarihleri arasında "Küresel ısınma" üst başlığı ile ağırlıklı olarak su konusunun tartışılacağı “Akdeniz’in Geleceği” konulu bir sempozyum düzenleyecek. Yaşam kaynağı olan suyun önemine dikkat çeken Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal,  "Su kaynaklarımız hızla yok oluyor. Küresel ısınma her yeri olduğu gibi bir fazla Antalya’mızı etkiliyor. Biz de Muratpaşa Belediyesi olarak su konusu başta olmak üzere Akdeniz’in geleceğini konuşmak istiyoruz." dedi.

HAZIRLIKLAR DEVAM EDİYOR

Akademisyenler, sahada sıkıntı yaşayan insanlar ve bu alanda çalışan kişi ve kurumların katılımıyla geniş çaplı bir organizasyon gerçekleştireceklerini dile getiren Uysal, “Gelecek nesillerimize, yaşadığımız ortamı gönül rahatlığıyla bırakabilmemiz için bu konuyu da bir formüle, bir tedbire bağlamamız gerekiyor. İlgili kurum ve kişileri, 12-14 Kasım’da, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinliğimize şimdiden davet etmek istiyorum” diye konuştu.

TOPTANCI HALİ'NE ZİYARET   

Bu arada Başkan Uysal, Antalya Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncular Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Hasan Ali Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ve hal esnafı ile bir araya geldi. Yeni sezonun bol kazançlı olmasını dileyen Uysal, "Kuraklık konusunda bir tehdit altındayız. Bütün yetkili kurumlar, ülkenin bütün dinamikleri olarak su konusunda şimdiden gelecekle ilgili tedbir alınması gerekiyor. Planlanmayapması gerekiyor. Gerekli düzenlemelerin su kullanım şekillerinin ortaya konulması gerekiyor." dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: