Antalya
12.10.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
‘İnsan ve Çevre’ temalı City Expo açılıyor
‘İnsan ve Çevre’ temalı City Expo açılıyor

Bu yıl 9’uncusu düzenlenecek City Expo- Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, 11-13 Kasım tarihlerinde kapılarını açacak. AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, fuarda ‘Çevre ve İnsan’ temasının işleneceğini açıkladı

 

Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteği ve Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) koordinatörlüğünde 9’uncu kez Antalya City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ve Yerel Yönetimler Sempozyumu gerçekleştiriliyor. Antalya Expo Center’de 11-13 Kasım 2021 tarihlerinde düzenlenecek fuarın tanıtım toplantısı yapıldı. Fuarın tanıtım toplantısına Kepez Belediye Başkanı ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, fuar danışma kurulu ve fuar organizatörü katıldı.

MARKA HALİNE GELDİ

Başkan Tütüncü, 9. City Expo-Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ve Yerel Yönetimler Sempozyumu’nu Mart ayında düzenlemeyi planladıklarını ancak pandemi koşulları nedeni ile ertelediklerini hatırlatarak, “5. City Expo Fuarı’ndan itibaren bu fuarı arkadaşlarımızla birlikte düzenledik. Fuar her geçen gün alanında büyüyen bir marka haline geldi. City Expo Fuarı, tecrübeyi biriktirmiş tek fuar… Fuarın Antalya’da yapılıyor olması da son derece önemli. Antalya’nın fuarlar şehri olmasına katkı sağlayan herkese gönül borcumuz var” diye konuştu.

TEDARİKÇİ FİRMALAR GELİYOR

City Expo Fuarı’nın Türkiye Belediyeler Birliği ile beraber düzenlendiğini belirten Başkan Tütüncü, “Belediyecilik insan hayatının doğumundan ölümüne kadar devam eden bir oldu ve bir süreç. Belediyelerin bu süreç içinde ihtiyaç duyduğu pek çok tedarikçi sektör var. Şehircilik alanında asfalttan itfaiyeye, peyzajdan sosyal projelere kadar bir çok yeniliği üreten firmalar kendilerini ve hizmetlerini takdim etme imkanı buluyorlar. Bu imkanlarda, fuara katılanların ufkunun yükselmesine, yenilikleri aynı anda görmelerini sağlıyor. Belediyeler, inovatif belediyeciliği harekete geçirmek için farklı araştırmalar yapmak zorundalar. Yeni teknolojileri takip etmek durumundalar. Bu fuar belediyecilere böyle imkanlar sunmuş oluyor” şeklinde konuştu.

İNSAN VE ÇEVRE TEMASI

Son düzenledikleri fuara 20 Bin ziyaretçinin katıldığını ifade eden Tütüncü, fuarın bu yıl “İnsan ve Çevre” teması ile açılacağını belirterek, “Son 3 fuarda çeşitli temalar seçerek, bu temalar etrafında da sadece fuar değil, oraya gelen belediyecilerimize sempozyumlarla farklı  ufuklar açmak niyetindeyiz. Bu yılda insan ve çevre temasıyla değişik sempozyumlar düzenlenecek. Fuarda yangınla mücadele konusunda itfaiyelerle ilgili bir çalışma da olacak” dedi.

TECRÜBE PAYLAŞIMI

Fuarda, büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri ve büyükşehirlerin ilçe belediyelerinin stant alarak özgün uygulamalarını tanıtacağını belirten Tütüncü, şunları söyledi: “Akdeniz Belediyeler Birliğine bağlı belediyelere ücretsiz stant veriyoruz. Ücretsiz verdiğimiz stantlarımızda 60 belediyemizin katılmasını umuyoruz.   Bu fuar belediyecilerin birbirleriyle tecrübe paylaşımına vesile oluyor. Her belediye birbirinin yaptığı çalışmaları görüyor. Her fuar bir tecrübe ve fikir paylaşımına olanak sağlıyor. Fuara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’dan da heyetler katılacak. Ayrıca yurt dışından da katılım için talepler geliyor”.

CİTY EXPO’DA NELER VAR?

Firmalar, fuarda belediye ve ulaşım araçları, geçiş ve aktarma sistemleri, belediye demirbaş ve tüketim malzemeleri, kent mobilyaları, park- bahçe düzenlemeleri, bahçe süs bitkileri, peyzaj, altyapı su, gaz, yol malzeme ve ekipmanları, arıtma sistemleri, temizlik ve bakım ekipmanları, ses, ışık ve görüntü ekipmanları, spor tesisi ve spor malzemeleri, güvenlik, yangın, iş sağlığı ve güvenliği, elektrik, elektronik, bilgisayar otomasyon, yazılım, e-belediyecilik sistemleri gibi yeni ürün gruplarını ziyaretçilere sunacak.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: