Antalya
11.10.2021
A
GÜNDEM , KÜLTÜR-SANAT
Akra Caz Festivali'nin kapanış konseri Fazil Say'dan
Akra Caz Festivali'nin kapanış konseri Fazil Say'dan

Akra Caz Festivalinin finalinde sahne alan Fazıl Say, yeni albümü 'Şu Dünyanın Sırrı'nı, Antalya'da ilk kez seslendirildi.

 

4. Antalya Akra Caz Festivali, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say'ın sahne aldığı iki muhteşem konserle son buldu. Sanatçının, Türk edebiyatının Yunus Emre, Pir Sultan Abdal, Sabahattin Ali, Kaygusuz Abdal, Aziz Nesin, Metin Altıok ve Ömer Hayyam gibi şair ve yazarların şiirlerini bestelediği şarkı albümlerinin dördüncüsü olan yeni albümü 'Şu Dünyanın Sırrı'nı, Antalya'da ilk kez seslendirildi.

SERENAD BAĞCAN SESLENDİRDİ

Akra Hotels'in açık hava sahnesinde gerçekleşen konserlerde, Fazıl Say şarkılarını güçlü sesi ve sahne performansıyla solist Serenad Bağcan seslendirirken, vurmasazlarda Aykut Köselerli, viyolonselde ise Jamal Aliyev sahne aldı. Gecenin açılışında Fazıl Say, “10 yıl önce 'İlk Şarkılar'ın prömiyerini Antalya'da yapmıştık. Bu gece 10 yıl öncesine selam olsun diye 'İlk Şarkılar'dan da eserler seslendireceğiz. Ayrıca bu gece 'Yeni Hayat Sonatı'nın Antalya'da ilk seslendirilişini ve benim için pandemi dönemi albümü olan 'Şu Dünyanın Sırrı' albümümüzün dünya prömiyerini yapacağız" dedi.

BU FESTİVAL HEPİMİZİN

Tüm sanatseverlere teşekkür eden Say,  "Alkışlarınız için teşekkürler. Bu akşam birlikte çaldığım Serenad Bağcan, Aykut Köselerli ve Jamal Aliyev gibi ruhunu müziğe adayan sanatçılarla birlikte müzik yapmak büyük zevk. Akra Caz Festivali'nin artık 4. yılı. Bu festival artık hepimizin, Türkiye'nin gururu olan bir güzellik. Böyle zor günlerde bu kadar aydın insanı, sanatseveri bir araya getiren bu festivali var edenlere ve var edecek olanlara şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: