Antalya
10.10.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
AGC’de İdris Taş dönemi
AGC’de İdris Taş dönemi

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Olağan Genel Kurulu'nda oy kullanan 250 üyeden 150'sinin oyunu alan İdris Taş, AGC'nin yeni başkanı oldu.

Antalya'daki en büyük gazetecilik örgütü olan ve 343 üyesi bulunan Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nin 18. Olağan Genel Kurulu, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde yapıldı. Mevcut Başkan Mevlüt Yeni'nin yeniden aday olmadığı seçimlerde İdris Taş ile Haşmet Öyken başkanlık için yarıştı.

TAŞ 150 OYLA BAŞKAN

 Seçim sonucunda Taş 150 oy alarak başkan seçilirken Öyken'in oyu 95'te kaldı, 5 oy da geçersiz sayıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından Taş ve Öyken birbirlerine sarılıp beraberlik mesajı verdi.

SORUMLUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ

Üyelere yönelik bir teşekkür konuşması yapan Taş, AGC'de asıl kazananın birlik ve beraberlik olduğunu vurguladı.  Büyük bir yükü omuzladıklarını dile getiren Taş, “Bunun bilincindeyiz, gece gündüz çalışıp, proje üretim, katılımcı demokrat bir şekilde AGC’yi bayrağı aldığımız yerden en üst seviyeye taşımak asli görevimiz olacaktır. Omuz veren, destek olan tüm meslektaşlarımız teşekkür ediyorum” dedi.

İDRİS TAŞ KİMDİR?

1973 yılında Antalya’da doğan İdris Taş, 1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdi. Yaklaşık 24 yıldır gazetecilik ve televizyonculuk yapan Taş,  Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısıydı. RATEM Başkan Yardımcılığı da yapan Taş, uzun yıllar yerel televizyonlarda yapımcılık ve sunuculuk yapıyor.

KUTU 2

Antalya Gazeteciler  

Cemiyeti  yönetimi

BAŞKAN: İdris Taş

YÖNETİM KURULU: Rasim Gündüz, Şifa Çiçek, Işık Tuncel, Ersin Aydın, Ahmet Öcal, Ahmet Yenigün, Yalçın Teke, Mehmet Kılıçaslan, Süleyman Elçin ve  Hayrettin Deniz  

DENETİM KURULU: Yalçın Doğan, Sercan Aytiş, Soner Özcan, Murat Şentürk ve Hilal Kara

DİSİPLİN KURULU: Cevat Alp, Oğuz Erkır, Ayfer Şimşek, Aşkın Eriş ve İslam Çelik

SEÇİCİ KURUL: Erdal Orhan, Mühübe Demirbaş Taşkın, Fikret Gülcü,  Umut Özen ve Murat Şükrü Seyirci,

FEDERASYON DELEGELERİ: Abdülkadir Kalender, İdris Taş, Rasim Gündüz, Şifa Çiçek

BASIN ŞEREF DİVANI: Meriç Ateş, Erkin Özsüngür, Ekrem Şen, Nuri Erkan, Ömer Ali Yetgin

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: