Antalya
07.10.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Ekonomiye makarna hesabı
Ekonomiye makarna hesabı

İYİ Parti eski il başkanı Ahmet Aydın, TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarını eleştirdi. 

Ekonominin daha önce çay simit hesabıyla ölçüldüğünü belirten Aydın, “O zamandan bu zamana çay ve simit yüzde 100 zamlandı. Bence artık bu hesaplamalar makarna üzerinden yapılmalı, zira ortalama bir paket makarna 3 TL civarlarında” diye konuştu.

 

AÇIĞI NASIL KAPATACAKSINIZ?

Devletin tarım kooperatifleri üzerinden market açmasını da doğru bulmayan Aydın, “Tanzim çadırlarına niyet devlet marketlerine kısmet. Devlet büyüklerimiz yangına su tabancasıyla gidercesine sorunu market açarak gidereceklerini zannediyorlar. 45 derece sıcakta ellerinin nasırını, alnının terini toprağa döken çiftçinin hammadde (gübre,ilaç vs.) açıklarını nasıl kapatacaksınız? Ailesinden çocuklarından ayrı günlerce evine uğramadan hayatın döngüsünü sağlayan emektar nakliyecilerin mazot giderini nasıl hafifleteceksiniz?” diye konuştu.

 

GEREKİYORSA YARDIM EDEYİM

Kendisinin mali müşavir olduğunu hatırlatan Ahmet Aydın, “Çözüm istiyorsanız ben bir mali müşavir olarak, gönüllü ve bedelsiz devletime hizmet etmeye hazırım. Meslektaşlarımızdan görüş talep edin, biz de elimizden geleni yapalım. Önceden tencere kaynıyor çok şükür derdi milletimiz. Artık tüp fiyatları, yağ fiyatları sebebiyle tencereler kaynamaz haldedir” dedi. Engin KORKMAZ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: