Antalya
05.10.2021
A
GÜNDEM , ADLİYE
Polat Balkan beraat etti
Polat Balkan beraat etti

2 dönem Antalya Barosu Başkanlığı yapan ve son seçimde Türkiye Barolar Birliği delegesi seçilen Polat Balkan, Deniz Gezmiş, Mahir Çayan ve Ulaç Bardakçı lehine yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle ‘suçu ve suçluyu övme’ suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.

 Antalya 33. Asliye Mahkemesi’nde görülen davada savunmasını veren Balkan, tüm suçlamalardan beraat etti. Mahkemede uzun bir savunma veren Balkan, paylaşım yaptığı üç ismin de Türkiye siyasetinin önemli mihenk taşlarından olduğunu söyledi.

BAŞSAVCIYA YÜKLENDİ

Polat Balkan savunmasında, “Seçimler öncesinde televizyonlara Osman Öcalan’ı çıkaranlar hakkında da soruşturma yapılmalıdır. Ben Antalya Cumhuriyet Başsavcısının gerçek bir cumhuriyet başsavcısı gibi davranmadığını, konulara ve yaşanan problemlere bir hukukçu gözüyle çözüm üretmekten bilerek ve isteyerek kaçındığını, klasik bir devlet memuru gibi hareket  ettiğini düşünüyorum” dedi. Mahkeme, Polat Balkan hakkında  ‘suçu ve suçluyu övme" suçlamasıyla açılan davada beraatine karar verildi. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: