Antalya
04.10.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Cengiz'den AK Parti ilçe başkanına tepki
Cengiz'den AK Parti ilçe başkanına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Mersin Mezitli’de canına kıyan polis memuru Nagihan Eliz’in intiharına AKP ilçe teşkilatının neden olduğu iddialarını değerlendirirken AK Parti iktidarının memura sahip çıkmadığını savundu. 

Mersin Mezitli’de 26 Eylül günü intihar eden polis memuru Nagihan Eliz’in babası emekli polis Adil Eliz, kızının intiharına sebep olan olayı sosyal medya hesabında paylaştı. Kızının AKP Mezitli ilçe başkanı, ilçe sekreteri ve ilçe başkan yardımcısının hakaretleri ve aşağılamalarını kaldıramayıp intihar ettiğini öne süren Adil Eliz’in paylaşımı sonrasında, CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz de yazılı bir açıklama yaparak hükümeti eleştirdi. 

POLİSE ZULMEDİLİYOR

Son dönemde artan polis intiharlarına dikkat çeken ve olayın sorumlularını eleştiren Cengiz, “Bizler, 'Bu millete hizmet eden devlet memurlarının hakkını nasıl öderiz' diye düşünürken, 3600 ek gösterge için meydanlara dökülürken; AKP’nin alt düzey yöneticileri dahi devletin polisine zulmederek, psikolojik işkence ederek intihara sürüklüyor. Devletin, devlet memurunun itibarını beş paralık ettiler. AKP’nin Türkiye’sinde bugün; emniyet müdürüne emirler yağdıran AKP ilçe başkanı, gencecik bir polis kızımızın onurunu zedeleyerek intiharına sebep oluyor. AKP’nin milletvekili, şikayet üzerine görevini yaptığı için devletin polis memuruna, 'Şerefsiz' diye bağırıyor. Her geçen gün bir polis memurumuz, arkasında baskı ve zorlamalara dayanamadığını ifade eden notlar bırakarak canına kıyıyor. Tüm bu skandalların sorumlusu olması gereken İçişleri Bakanı koltuğunda oturuyor” şeklinde konuştu.

HESABINI SORACAĞIZ

Halkın gücüyle iktidara geldiklerinde tüm bu yaşananların hesabının sorulacağını ifade eden Başkan Nuri Cengiz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  “Hiç kimsenin şüphesi olmasın! Devleti yöneten kadroları, liyakati hiçe sayarak eşiyle dostuyla dolduran iktidar sahipleri başta olmak üzere; devletin itibarını zedeleyen, memurunu aşağılayan, intiharına, istifasına neden olan, devletin memurunu emir eri, kapıkulu belleyen, tepeden tırnağa kim varsa; halkın gücüyle hepsini teker teker o koltuklardan indirip, tüm bu olanların hesabını soracağız! Umutla, heyecanla, sabırsızlıkla beklenen Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı; devletin itibarını tazelediği, baskı ve zulmün son bulduğu, kısa çöpün uzun çöpten hakkını aldığı, adaletin, liyakatin, insan hakları ve demokrasinin hüküm sürdüğü bir iktidar olacak”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: