Antalya
02.10.2021
A
GÜNDEM , EĞİTİM
Turizm öğrencilerinin tercihi yine Akdeniz Üniversitesi
Turizm öğrencilerinin tercihi yine Akdeniz Üniversitesi

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Turizm Fakültesi, son 4 yılda olduğu gibi Turizm Programları taban puanı sıralamasında, tüm bölümleriyle en yüksek puanla öğrenci alan fakülte oldu.

AÜ Turizm Fakültesi, turizm eğitimi almak isteyen ve YKS'de yüksek puan alan öğrencilerin tercihi oldu. ÖSYM 2021-YKS yerleştirme sonuçlarına göre Turizm Programları taban puanı sıralamasında, AÜ Turizm Fakültesi tüm bölümleriyle en yüksek puanla öğrenci alan fakülte oldu. 2017, 2018, 2019 ve 2020 yıllarında olduğu gibi yükseköğretim lisans programlarında, devlet üniversiteleri içerisinde aynı puan türünden öğrenci kabul eden turizm fakültesi bölümleri arasında Turizm Fakültesi'ne ait tüm bölümler taban puanları ilk sırada yer aldı. Turizm lisans programlarından AÜ Turizm İşletmeciliği (İngilizce) 266,26152 puanla, Turizm İşletmeciliği 244,64814 puanla, Gastronomi ve Mutfak Sanatları 367,95748 puanla, Rekreasyon Yönetimi 264,53366 puanla ve Turizm Rehberliği (Dil) 362,24193 puanla öğrenci kabul etti.

 

 

TURİZM ÖĞRENCİLERİNİN GÖZDESİ

 

 

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Beykan Çizel, kaliteli eğitim, yetkin akademik kadro, sektör iş birlikleri ile öğrencilere sundukları staj ve istihdam imkanları ve Türkiye'nin turizm merkezi olan Antalya'da olmanın da avantajıyla yıllardır turizm öğrencilerinin gözdesi olduklarını söyledi. Dekan Çizel, Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan'ın özel önem verdiği turizm alanında gerek eğitimde kaliteyi artırma gerekse şehrin turizm potansiyelini değerlendirme amacıyla üniversite ile şehir iş birliğini artıracak çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: