Antalya
01.10.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
Memur CHP iktidarını bekliyor
Memur CHP iktidarını bekliyor

CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, Attalos Meydanı’nda devlet memurlarının yıllardır beklediği 3600 Ek Gösterge hakkı ile ilgili bir basın açıklamasında bulundu. Başkan Cengiz, “Milyonlarca memur 3600 Ek Gösterge hakkı için CHP iktidarını bekliyor” dedi

 

CHP Genel Merkezi'nin talimatıyla İl Başkanlıkları tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen, “3600 Ek Gösterge” konulu basın açıklamasını CHP İl Başkanı Nuri Cengiz Attalos Meydanı’nda okudu. Cengiz, 24 Haziran 2018 seçimlerinde AKP iktidarının vaadlerinden biri olduğu halde 3 yıldır memurlara tanınmayan 3600 Ek Gösterge hakkı ile alakalı sert eleştirilerde bulundu. "Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı Devletine verdiği hizmetlerin karşılığında insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor; çalışırken de emekli olduğunda da insanca yaşayabileceği bir ücret talep ediyor" diyen Cengiz, şöyle konuştu:

MEMUR GEÇİM DERDİ YAŞIYOR

"Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar hamamlar, yazlık kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil, yalnızca bir nebze olsun insanca yaşayabileceği ücrete sahip olmak için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor. Ne yazık ki, AKP iktidarı seçim dönemlerinde, altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye çalışmaya devam ediyor. Milyonlarca memur 3600 Ek gösterge hakkı için, CHP iktidarını bekliyor. İktidarımızda, yıllardır sözde vaatlerle ve içi boş müjdelerle bekletilen öğretmenlerimizin, tüm sağlık çalışanlarımızın, polislerimizin, din görevlilerimizin, infaz koruma memurlarımızın, 3600 ek gösterge talebini derhal hayata geçireceğiz." 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: