Antalya
30.09.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
AKKON Başkanı Bilgili isyan etti
AKKON Başkanı Bilgili isyan etti

İnternet ortamında sadece bir telefon numarası ile hareket eden bazı art niyetli merdiven altı araç kiralamacıları yüzünden tüm belgelerine sahip olan, ekonomiye katkı sağlayıp istihdam yaratan araç kiralamacılarının tepkisine neden oluyor.

Özellikle yurtdışından Antalya’ya tatile gelen gurbetçilerin bu tip dolandırıcılıklarla karşılaşabildiğini anlatan Antalya Kiralamacılar Konfederasyonu (AKKON) Antalya İl Başkanı Vural Bilgili, "Yurt dışından araç kiralama için internette buldukları telefonları arayan gurbetçilerimiz, kendilerinden istenen kaporayı onların söylediği esap numarasına gönderiyor ve iş orada bitiyor. Bir daha o telefon numarasına ulaşmak mümkün olmuyor. Müşteri dolandırıldığını Türkiye’ye ayak bastığı gün anlıyor ancak iş işten geçmiş oluyor. Dolayısı ile Türkiye’de işini hakkı ile yapan firmalarımızın ne itibarı kalıyor, ne de güvenilirliği.” dedi.

KAPORA YATIRMAYIN

Öncelikle ulaşılan telefon numarasında müşterinin uyanık olması gerektiğini vurgulayan Vural, şu bilgileri verdi: “Müşteri özellikle muhatap aldığı firmanın ofisinin olup olmadığını, oda veya maliye kaydının olup olmadığını, mesleki yeterlilik ve yetki belgesinin olup olmadığını kontrol etmeliler. Bu işlemler sonucu emin olunmadan ne bir hesaba para göndersinler ne de kişi ya da kişileri muhatap almasınlar."   Memet DOĞAN

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: