Antalya
23.09.2021
A
GÜNDEM , EĞİTİM
AÜ güvenlikçilerine etkili iletişim semineri
AÜ güvenlikçilerine  etkili iletişim semineri

Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün-Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Işık Tunçel , üniversite güvenlik görevlilerine yönelik 'Etkili İletişim' konulu seminer verdi. 

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte üniversite içerisindeki güvenlik personelinin gerek kendi aralarındaki gerekse öğrenciler, akademik ve idari personelle iletişimlerinin daha sağlıklı olması, iletişim hatalarının ortadan kaldırılarak doğru bir iletişim gerçekleştirebilmeleri amacıyla düzenlenen seminer 1,5 saat sürdü.

İLGİ YÜKSEK OLDU

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen seminere, vardiyası uygun olan 80 personel katıldı. Akdeniz Üniversitesi Serik Gülsün-Süleyman Süral Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Işık Tunçel tarafından verilen seminere katılımcıların ilgisi oldukça yüksekti. Etkili iletişimin temel kuralları, beden dili hareketleri ve toplumlardaki anlamları, etkili iletişimde dikkat edilmesi gereken hususlar ve iletişimde yapılan temel hatalardan bahseden Öğr. Gör. Işık Tunçel'in dikkat çeken görsellerle ve katılımcıları da sık sık konuya dahil ederek somut örnekler eşliğinde yaptığı sunum büyük ilgi gördü. Özellikle Tunçel tarafından sunum içerisine yerleştirilen 2021 yılı Şubat ayında kaybettiğimiz Türkiye'nin önemli bir değeri olan Psikolog Doğan Cüceloğlu'nun konuyla ilgili kısa videoları katılımcılar tarafından dikkatle izlendi.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Akdeniz Üniversitesi Koruma ve Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde güvenlik görevlilerine yönelik gerek iletişim gerekse daha farklı konularda buna benzer hizmet içi eğitimlerin, seminer ve kursların devam edeceği bildirildi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: