Antalya
21.09.2021
A

2-0 öne geçebilecek potansiyeli gösterdikten sonra 3-2 kaybedebilecek beceriksizliğin sergilendiği Beşiktaş maçından sonra Karagümrük maçının kadroda değişiklikler bekliyorduk. Ancak bu kadarını beklemiyordum.

Ligin 6.haftasında ilk 11’de 5 değişiklik yapılıyorsa ya takım iyi hazırlanmamıştır, ya da teknik adam günah çıkarıyordur. Kadro ile ilgili yapılan tercihlere artık anlam veremediğim için üzerinde durmayacağım.

Yedek bekletmek ve oyundan almak için fırsat kollanan Gökdeniz’e Bünyamin de eklenmişe benziyor. Beşiktaş maçının faturası Bünyamin’e kesiliyorsa, Ersun Yanal’ın diploması iptal edilmeli.

İsimler değişmiş ancak önceki maçlardan çok farkı olmayan bir 45 dakika izledik. Hücuma çıkmakta zorlanan, savunmada bol bol açık veren Antalyaspor, Pesic’in 4 net pozisyonunda kalesinde golü görmediği için şanslıydı, bu şansı da Boffin’e borçluydu.

İlk 5 maçta forvette ne yaptığı çok anlaşılamayan Haji Wright, bu kez Gökdeniz’in yerine sağ kanatta oynadı. İkili mücadelelerde zayıf, top tekniği yok denecek kadar az olan Amerikalı, bu kanattan bir top dahi getiremedi. Solda oynayan Amilton geçtiğimiz sezonun çok gerisindeydi. İlk 45 dakikada diğer futbolcularda önemli bir performans değişikliği gözlemleyemedik.

İlk kez Antalyaspor forması giyen Floranus, savunma bloğuna tam alışamadığı için kritik birkaç pozisyonda ofsaytı bozdu. Ancak standart bir performans sergilese de bu takımda Bünyamin’i kesecek kadar üst düzey değildi.

Maçın ilk yarısında Karagümrük’ün adeta tek kale oynadığı, Antalyaspor’un bol pozisyon verdiği bir maç izledik.

İkinci yarının başlaması ve Fredy’nin oyuna girmesi ile birlikte Antalyaspor ilk yarıdaki ölü toprağını üzerinden attı. Topa daha çok sahip olmaya başlayan, ataklar geliştiren takım, Karagümrük’ü de tedirgin etti. Böyle olunca ev sahibi ekip ilk yarıdaki etkisini kaybetti.

Özellikle Gökdeniz oyuna girdikten sonra oyunu daha çok üçüncü bölgeye yıkan Antalyaspor, ilk tehlikeli atağını da 73.dakikada Gökdeniz ile geliştirdi. Maç boyunca topla buluşamayan Viviano, bu dakikada Gökdeniz, 77’de Floranus ve 78’e Mukairu’nun, 88’de Gökdeniz ve 90’da Bünyamin’in vuruşlarında gole izin vermedi.

İlk yarıda Boffin, ikinci yarıda Viviano yaptığı kurtarışlarla damga vurdu. Ancak maçın en etkileyici performansını Viviano sergiledi.

Bundan önce oynanan maçlara göre Karagümrük deplasmanında ilk yarıda daha etkisiz kalan Antalyaspor, ikinci yarıda tek kale oynadı ve çok sayıda pozisyonu değerlendiremedi.

Antalyaspor, kağıt üzerinde çok zor olarak görülen bir maçı, küçük ayrıntılarla kazanamadı. Bu takımın kadrosu, ligde her takımı yenebilecek zenginliğe sahip. Ancak var olan potansiyel sahaya yansıtılmıyor. Yeter ki iyi yönetilsin.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok