Antalya
21.09.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
TKP 5. semt evini Özgürlük'te açtı
TKP 5. semt evini  Özgürlük'te açtı

Türkiye Komünist Partisi (TKP), Antalya'daki beşinci semt evini Kepez İlçesi'nde yer alan Özgürlük Mahallesi'nde açıldı.

 Açılışa çok sayıda mahalleli genç, işçi, emekli ve ev kadını katıldı. Açılışta TKP Antalya İl Örgütü adına bir konuşma yapan Eda Mermi şunları söyledi: "Kadınları kamusal hayattan uzaklaştıran, her geçen gün kadına karşı şiddetin ve cinayetlerin arttığı bu düzenden kurtulmak için semt evleri var. Çocuklarımıza içi boşaltılmış, gerici eğitimi layık gören düzene karşı bir arada mücadele etmek için semt evleri var. Mücadeleyi büyütmek, iktidara, bu düzene karşı omuz omuza daha güçlü olmak için, insanca bir yaşamı savunmak için semt evleri var. Özgürlük Mahallesi'nde açmakta olduğumuz semt evi, mahallede bu başlıkların ve daha fazlasının temsilcisi olacak, mücadeleyi omuz omuza büyütmek, sırtımıza çökenlerden hesap sormak için bir merkez haline gelecek, hep birlikte getireceğiz. Yolumuz açık olsun."

DAYANIŞMA GÜÇLENDİRİLECEK

Özgürlük Semt Evi yönetimi adına konuşan Mine Küksar ise Semt Evi'nde yapılacak atölyeler, eğitimler ve söyleşiler hakkında bilgiler paylaştı. Mahallede bir ihtiyacı olana omuz vermek, dayanışmayı güçlendirmek amacıyla kısa sürede dayanışma komitelerinin kurulacağını söyledi. Emek Partisi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği temsilcilerinin de katıldığı açılış Grup Memleket'in müzik dinletisi ile sona erdi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: