Antalya
21.09.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Antalya'daki gaziler onuruna yemek verildi
Antalya'daki gaziler onuruna yemek verildi

Antalya'daki gaziler onuruna verilen yemekte konuşan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, "Bizim için vatan kutsaldır. Buradaki herkes ihtiyaç olduğunda koşa koşa şehit olmaya gider." dedi

 

Antalya Valisi  Ersin Yazıcı ile eşi Hanife Yazıcı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gaziler ve aileleri onuruna düzenlenen yemek programına katıldı. Orduevinde düzenlenen yemeğe Vali Ersin Yazıcı ile eşi Hanife Yazıcı, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Büşra Dirgen Özdemir, Başsavcı Halil İnal, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Levent Akay, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan, gaziler ve aileleri katıldı. Buluşmada gaziler ve aileleriyle sohbet eden Vali Yazıcı, konuşmasında 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutladı. Vali Yazıcı, programa katılımlarından dolayı gazilere ve ailelerine de şükranlarını sundu.

BİZİM İÇİN VATAN KUTSALDIR

Anadolu'nun insanlık tarihi boyunca çok kıymetli olduğunu belirten Vali Yazıcı, şöyle dedi:“Anadolu'nun tarihi boyunca insanlığa yurt olmuş bir toprak parçası olduğunun en büyük delillerinden birisi de Antalya'dır. Bu topraklar bizim vatanımız, öz yurdumuzdur. Biz bin yıldır bu topraklarda yaşıyoruz. Bu topraklarda yaşamanın bedelini de bin yıldır ödemeye devam ediyoruz. Türkler olarak bu toprakları yurt edindikten sonra birçok ülkenin, birçok milletin ve birçok devletin bu topraklarda gözünün olduğunu sayısız kez test ettik. Birçok saldırıya maruz kaldık. Ancak bu ülkenin, bu vatanın bir karış toprağını, bir milimetrekaresini de kimseye vermedik, verdirmeyiz. Başta buradaki gazilerimiz olmak üzere yurdumuzun dört bir köşesinde canlarını feda eden aziz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz, mevcut ordumuz, askerimiz, polisimiz, bu toprakları kimseye teslim etmeyeceğimizi defalarca kez tüm dünyaya ilan etti. Bizim için vatan kutsaldır. Buradaki herkes ihtiyaç olduğunda koşa koşa şehit olmaya gider. Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan herkes tereddütsüz aynı düşüncededir. Yurdumuzu asla terk etmeyiz. Biz son Türk şehit olana kadar bu topraklarda kalacağız, gitmeyeceğiz. Dünya var oldukça, kıyamete kadar da bu büyük millet, bu büyük devlet var olmaya devam edecek."  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: