Antalya
20.09.2021
A
GÜNDEM , VİDEOLU HABERLER
Gaziler günü kutlandı-VİDEO
Gaziler günü kutlandı-VİDEO

Antalya'da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi Başkanvekili Esat Tonguç, “Bu vatanın kimlerle nasıl mücadele edilerek kazanıldığını gençlerimize ve unutanlar ile unutturmak isteyenlere anlatmalıyız" dedi.

Antalya'da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi. Törene Vali Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Piyade Albay Erdal Köse, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Büşra Dirgen Özdemir, Başsavcı Halil İnal, KKTC Antalya Konsolosu Cem Topçu, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi Başkan Vekili Esat Tonguç ve çeşitli STK'ların temsilcileri katıldı.

Çelenk töreninin ardından kürsüye çıkan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi Başkanvekili Esat Tonguç,  “Bu vatan birilerinin raporlar ve görüşlerinin alınması ile izinle kurulmamıştır. Laik, sosyal, demokratik, hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin korumak ve sonsuza kadar yaşatmak hepimizin asli görevidir. Adına vatan dediğimiz bu toprak parçasının nasıl ve hangi bedeller ödenerek ve de kimlerle nasıl mücadele edilerek elde edildiğini gençlerimize ve unutanlar ile unutturmak isteyenlere anlatmalıyız" dedi.  

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: