Antalya
17.09.2021
A

 

Gelecek Partisi Konyaaltı Kadın Kolları Başkanı Hilal Oktay Başaslan ile yaklaşık 1 yıl önce tanıştık. Son derece şık, zarif bir hanımefendi. Siyasi görüntüsünün yanı sıra hayvan sever kimliği ile de bilinir. Bir keresinde aylık gelirlerinin büyük bölümünü hayvan dostları için harcadıklarını söylemişti. Takdirle karşılamıştım. Günün belirli saatlerinde Konyaaltı bölgesini gezerek sokak hayvanlarını besler, yardıma muhtaç kedi köpekleri veterinere götürür…  Hayatını küçük dostlarımıza adamış bir kadından bahsediyorum.

Hani tencere yuvarlamış kapağını bulmuş derler ya. Hilal hanımla eşi Mehmet Ali Başaslan için söylenmiş sanki bu söz. Hilal hanım kadar düşkündür Mehmet Ali Başaslan da küçük dostlarımıza. Avukattır kendisi ve günün tüm yorgunluğuna rağmen aksam eşi ve dünyalar güzeli kızıyla atlarlar arabaya sokak sokak küçük dostlarımızı beslerler. Aile boyu hayvan severdir Başaslan ailesi.

Yazımı böyle güzel cümlelerle devam ettirmek isterdim. Fakat dün sabah hayatın acımasız yüzünü bir kez daha gördüm. Hilal Oktay Başaslan, eşi Mehmet Ali Başaslan ve biricik kızlarının gece geç saatte sokak köpeklerini beslerken 4 cani tarafından saldırıya uğradığını gösteren kamera görüntülerini görünce şok oldum.

Bu nasıl bir vahşettir… 12 yaşındaki kızlarının gözü önünde aileye palayla, sopayla saldırıyorsunuz. Bu nasıl bir kindir, nefrettir? Kaldı ki sokak köpeklerinin beslendiği yer kamu alanı. Eğer orada köpek beslenmesini istemiyorsanız şikâyetinizi yaparsınız ve beklersiniz. Videoyu tekrar tekrar izledim. Bağrış çığrış arasında yerde tekmelenen babasına yardım etmeye çalışan küçük kızın dramı, saldırganları durdurmaya çalışırken darp edilen Hilal hanım... Görüntüler gerçekten ürkütücü.

Ayrıca siz o palaları nereden buldunuz, ya da ne için aldınız? Pala günlük hayatta ne işe yarıyor? Başaslan ailesine saldırmak dışında o palayı ne amaçla, nerede kullanıyorsunuz?

Hilal hanımın paylaştığı görüntülerde başka bir apartman sakininin elinde elektro şok cihazı görülüyor! Teksas’ta bile bu kadar gaddarlık yoktur. Elektro şok cihazları, silahlar, palalar… Sizin derdiniz ne gerçekten? Sizi bu kadar kibirli bu kadar cani yapan nedir? Sokak hayvanlarına bırakılan bir kap mama ve su sizi neden çıldırtıyor?

Eğer bu ülkede hukuk varsa bu zanlıların bir anca önce adalet karşısında hesap vermeleri lazım.

Üzgünüm, gerçekten çok üzgünüm…

GEÇMİŞ OLSUN HİLAL OKTAY BAŞASLAN, GEÇMİŞ OLSUN MEHMET ALİ BAŞASLAN VE GEÇMİŞ OLSUN BAŞASLAN AİLESİNİN MELEK KIZLARI…

Paylaş
ETİKETLER:
Yok