Antalya
17.09.2021
A
GÜNDEM , ADLİYE
Tek suçları hayvan sevmek
Tek suçları hayvan sevmek

Sarısu Mahallesi’ndeki bir sitede sokak köpeklerini besleyen Başaslan ailesine,  önce silahla ateş eden şehir magandaları, daha sonra pala ve sopayla saldırdı. Saldırıda Mehmet Ali Başaslan'ın burnunda ve kafatasında kırıklar oluşurken Hilal Oktay Başaslan ile 12 yaşındaki kızları yaralandı.   

 

Gelecek Partisi Konyaaltı Kadın Kolları Başkanı Hilal Oktay Başaslan, eşi Mehmet Ali Başaslan ve 12 yaşındaki kızları, Sarısu Mahallesi 139. Sokak'taki Fedakâr Sitesi'nin önünde yaşayan sokak köpeklerine mama ve su veriyordu. Bu sırada site içindeki bir apartmanın 6'ıncı katında bulunan komşuları, Başaslan ailesinin sokak hayvanlarını beslemesine tepki gösterdi. Ancak, aile tepkilere aldırmayarak köpeklere mama vermeye devam etti. İddiaya göre; geçen hafta da Başaslan ailesini köpekleri beslememeleri konusunda uyaran ve üzerlerine cam fırlatan komşuları, bu kez balkondan aileye doğru kuru sıkı silah sıktı. İsmi henüz belirlenemeyen şahıslar, daha sonra aşağı inerek Başaslan ailesine pala ve sopalarla saldırdı. Yaralanan Başaslan çifti ve kızları canlarını zor kurtardı. 

  4 ERKEK PALAYLA SALDIRDI

 

Geçen hafta da aynı kişiler tarafından üzerlerine cam fırlatıldığını belirten Hilal Oktay Başaslan, saldırganların daha ileri gidebileceğini düşünmediklerini söyledi. Eşinin yanına yaklaşarak “Bak bizim hakkımızda plan yapıyorlar” dediğini aktaran Başaslan, daha sonra balkon ışığının söndüğünü ve balkondan üzerlerine silahla bir el ateş edildiğini söyledi. Silah sesiyle şok olduklarını, kızının çok korktuğunu söyleyen Başaslan, silah sesinden 1-2 dakika sonra ellerinde pala ve sopa olan 4 erkeğin apartmandan çıkarak kendilerine saldırdığını anlattı.

EŞİMİN KAFASINA VURDULAR

Olay anının kamera görüntülerini sosyal medyadan paylaşan Başaslan yaşananları şöyle anlattı: “Aleni bir şekilde palanın tersi ile eşimin kafasına vurdular.2 kişi eşime saldırıyor,1 tanesi 12 yaşındaki kızımı sıkıştırıyor. Ben kızıma koşarken, bir palalı da benim boğazıma koyuyor palayı ‘Seni burada keserim’ diyor. Hepsinin görüntüleri mevcut! Saldırganlar gelecek olan polise bile küfür ediyor. Polislerin yanında da tehditlerine devam ettiler”

ADALET İÇİN ÖLMEMİZ Mİ LAZIM?

Kendileri önce hastaneye sonra ifade vermeye giderken saldırganların ifade dahi vermediğini belirten Hilal Oktay Başaslan, “Suçluların yargılanması için ölmemiz mi lazım?” diye isyan etti. Yaklaşık yarım saat süren arbedenin ardından kendisinde ve kızının bacağında kesikler oluştuğunu, eşinin ise burnunda ve kafatasında kırıklar meydana geldiğini belirten Başaslan, “4 kişi bir aileye saldırmayı erkeklik sananlar, yargılanacaksınız! Günlerdir torpil patlatarak, kuru sıkı silah sıkarak ile yaptıkları tehdit artık bize pala ile saldırmaya kadar gitti. Ölmeli miyiz bunların ceza alması için? O pala, arbede esnasında ters dönse bizi ikiye bölerdi. Artık yeter 2 haftadır çektiğimiz eziyet yeter. Birileri duysun artık” diye konuştu.

SALDIRGANLAR EVİNDE UYUYOR

Eşi Mehmet Ali Başaslan’ın avukat olduğunu hatırlatan Hilal Oktay Başaslan, “Bir avukat bile bunları yaşıyorsa, haklarını bilip savunamayacak insanlar ne yapacak? Artık polisler bile halimize üzülüyor. Ben 12 yaşında evladımla sabahın 6’sında ifadeden çıktım onlar evlerinde uyuyorlardı” diyerek isyanını dile getirdi. Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: