Antalya
15.09.2021
A
GÜNDEM , YAŞAM
Soner Ustaoğlu sonsuzluğa uğurlandı
Soner Ustaoğlu sonsuzluğa uğurlandı

Kansere yenik düşen 'Barobey' lakaplı avukat Soner Ustaoğlu (49) için Antalya Barosu önünde resmi tören, Muratpaşa Camii'nde dini tören düzenlendi.  Törenlere katılan onlarca avukat gözyaşlarıyla son görevlerini yaptı. Ustaoğlu Güzeloba Mezarlığı’nda toprağa verildi.

5 yıldır tedavi gördüğü lösemi hastalığına yenik düşen avukat Soner Ustaoğlu için ilk veda töreni mensubu olduğu Antalya Barosu önünde düzenlendi.  Törene, CHP Antalya milletvekilleri Rafet Zeybek ve Cavit Arı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, HDP İl Başkanı Muhsin Taşar, Büyükşehir Belediyesi başkan vekili Deniz Filiz ve onlarca avukat katıldı.

 

BALKAN: ONU ASLA UNUTMAYACAĞIZ

 

Törende konuşan Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan, “O bambaşka bir insandı. Dünden bu yana Soner'in vefatını duyan Şırnak'tan Çanakkale'ye kadar birçok kişi aradı. İçimiz yangın yeri. Antalya Barosu'nun rengi soldu. Baronun bir yanı, bir kanadı artık kırık olacak. Onu asla unutmayacağız" dedi. Soner Ustaoğlu'nun eşi Ayla Ustaoğlu ise, merhum Ustaoğlu'nun tüm meslektaşlarından ve dostlarından helallik isterken törene katılanlar gözyaşlarına boğuldu.

MURATPAŞA CAMİİ'NDE CENAZE NAMAZI

Soner Ustaoğlu'nun cenazesi daha sonra Muratpaşa Camii'nde getirildi. Buradaki törene CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, CHP İl Başkanı Nuri Cengiz,  Büyükşehir Belediye Başkanvekili Deniz Filiz, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, , CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Baro yöneticileri ve Ustaoğlu’nun yakınları katıldı. Burada kılınan cenaze namazının ardından Soner Ustaoğlu’nun cenazesi Güzeloba Mezarlığı'na defnedildi. 

BAROBEY OLARAK BİLİNİYORDU

Antalya Barosu dergisinde, hayata geçirdiği 'Barobey' karakteriyle çizgi romanı yayımlanan Ustaoğlu,  meslektaşları arasında 'Barobey' olarak biliniyordu.

Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: