Antalya
15.09.2021
A

Acun Ilıcalı İngiltere'de satın alacak kulüp arıyor (basından). Ya kardeşim neden Türkiye'den değil. Çünkü bizde böyle bir mevzuat yok. Artık olmalı. Demek ki satın alacak iş adamlarımız var. Kulüpler boşuna borç arıyor ve boşuna borçlanıyorlar.

Çözümü gayet basit. Örnek Antalyaspor satın alınacak, taşınmazı ve futbolcularıyla birlikte. Diyelim ki 100 lira ederi. Bu parayı alacak, bütün borçlarını kapatacak ve kulübün anahtarını yeni sahibine teslim edecek. Taraftar yine aynı taraftar kulüp yine aynı kulüp. Yani artık bütün kulüplerin sahibi olacak. Böylece kulübün şu kadar borcu varmış yokmuş tarihe karışacak. Borç, alacak varsa sahibine ait. Kimseyi ilgilendirmez. Bu işlem Türkiye genelinde ve bütün liglerde olacak. Yani artık sahipsiz kulüp kalmayacak. Bunlar nasıl mı ayakta kalacaklar. Darvin'in doğal ayıklama metodu ile. Güçlü olan ayakta kalır diğerleri silinir.

Dünün demir perde ülkelerinde bile bu uygulanıyor. Biz hala geçen yüzyıldan kalma dernekler kanununa göre kulüp yönetmeye çabalıyoruz. Yahu anlaşılmadı mı hala, bu yöntem çöktü. Hepsi borç içinde. Merak etmeyin yurt içinden alıcı olmazsa yurt dışından çok alıcı bulur kulüplerimiz. Aslında yurt dışından gelseler daha iyi ülkemize dünyanın dövizi girecek. Bakın Acun nasıl kulüp almaya kalkıyor İngiltere'den. Bu bir anlamda ülkemizden döviz İngiltere'ye gidiyor demektir. Devlet yetkilileri  bunun farkına varmalı ve derhal mevzuatı değiştirip kulüpleri meta gibi alınır satılır hale getirmeli.

Gaziantepspor maçına gelince uzatmalarla 100 dakika oynanan maçta Antalyaspor bana keyif ve heyecan vermeyen donuk bir futbol oynadı. Maçta toplam 3 gol pozisyonumuz var bunlardan ikisi ofsaytla diğeri de direkten dönen topla sonuçlandı. Oyunumuz vasatın üstüne çıkamadı. Haftaya BJK geliyor umarım oradan iyi sonuç alırız. Hoşça kalın.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok