Antalya
14.09.2021
A

Milli maç aralarından sonra takımlar maçlara yeni bir heyecanla çıkar. Antalyaspor bu arada kadrosuna dâhil ettiği Crivelli’yi yedek soyundurarak Gaziantep’e konuk oldu. İlk 3 maçta alıştığımız dizilişin neredeyse aynısıyla sahaya çıkan kırmızı-beyazlı takım, beklenenden çok daha etkili başladığı ilk yarıyı, aynı tempoyla tamamladı.

5’li savunma yapmasına alıştığımız Gaziantep, Steven Caulker transferinden sonra Antalyaspor karşısına 4’lü savunmayla çıktı. Bu dizilişin etkisi var mıdır bilinmez, ancak Antalyaspor ilk dakikalarda kurduğu baskıyı tam 35 dakika devam ettirdi.

Gaziantep’in kendi alanından rahat çıkmasına izin vermeyen Antalyaspor, etkili orta sahası ile rakip kaleyi ablukaya aldı. Haji Wright ve Milosevic dışında tüm futbolcular çok iştahlıydı ve bu iştah ısrarla gol arayan bir görünüme büründü. Özellikle Nuri Şahin’in soldan Güray’ı kaçıran uzun toplar, Antalyaspor’u sık sık pozisyona soktu. Bu pozisyonlarda Gökdeniz ile iki kez gole çok yaklaşan takım, gol atma başarısını gösteremedi.

İlk yarıda dakikalar ilerledikçe Antalyaspor, rakibine üstünlüğünü kabul ettirdi. Hücum denemelerinde tedirgin olan Gaziantepspor, birçok pozisyonda orta sahayı geçmekte zorlandı.

Geride kalan 3 maçta da son dakikalarda yediği gol yemeyi adet haline getiren Antalyaspor, bu alışkanlığını ilk yarıya taşıdı. 35. dakikadan sonra önce orta sahadaki üstünlüğü rakibine bırakan, ardından atak geliştirmekte zorlanan Antalyaspor, zaman zaman kalesinde tehlikeler yaşasa da önemli pozisyon vermedi.

İyi oynadığı ilk yarıyı gol atmadan kapatan Antalyaspor, ikinci yarıya da ayrı kadroyla çıktı. Gaziantep’in organize atak geliştiremediği maçta, Veysel’in sebep olduğu kolay penaltı, Gaziantep’i 1-0 öne geçirince oynanan etkili futbol da anlamını yitirdi.

Maçın ikinci yarısında da oyun üstünlüğü anlamında Antalyaspor öndeydi. Ancak üçüncü bölgeye kadar getirilen top, bir türlü şekil kazanmadı ve atak girişimleri hep sonuçsuz kaldı.

Antalyaspor oynadığı futbol kalitesiyle modelli bir arabayı andırsa da, bu arabayı kullanan şoförlerin bazıları çok acemiydi. Kenarda teknik adam, sahada bazı oyuncular çıtanın yukarıya taşınmasına adeta engel oluyor. Takım kalitesini yükseltmesi beklenen isimler el frenine dönüşüyor. Antalyaspor camiasının en çok korktuğu son 10 dakikaya kadar eşitlik sağlanamadı ve Ersun Yanal yedek kulübesindeki tüm hücum oyuncularını sahaya sürdü.

Gol için yüklenen Antalyaspor, son dakikalarda gol yeme alışkanlığını da unutmadı. Beraberlik golü için Boffin’in de ileride olduğu son dakikada, Bünyamin’in kaptırdığı topu Mendyl boş ağlara göndererek maçı bitirdi, Antalyaspor’un son dakika kâbusunu sürdürdü.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok