Antalya
14.09.2021
A
GÜNCEL , EĞİTİM
Bağışçı krizi müdürü yedi
Bağışçı krizi müdürü yedi

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı binasının yenilenmesi için 15 milyon lira verecek olan bağışçı ile üniversite yönetimi arasındaki anlaşmazlığın faturası Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Atilla Kadri Şendil’e kesildi. Rektör Özkan, Şendil'in görevine son verdi.

Deprem riski nedeniyle öğrenime kapatılan Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı binasında, pandemi sürecinde geçen 1,5 yılda güçlendirme yapılmaması ya da konservatuvarın yeni  binaya taşınmaması buradaki öğrencilerin ve velilerin tepkilerine neden olmuştu. Binanın yapımı için 15 milyon lira bağışta bulunacak olan bir sanatsever ile üniversite yönetimi ile anlaşmazlık nedeniyle bağışın gerçekleşmediği iddia edilmişti. Öğrenci velilerinin iddialarına göre, Akdeniz Üniversitesi yönetimi bağış için protokol imzalamak yerine paranın döner sermaye aktarılmasını istemişti. Bu iddialara yer verdiğimiz haberimize yazılı olarak cevap veren üniversite yönetimi,  konservatuvar yönetiminde değişikliğe gitti.   

PROF. DR. ŞENDİL GÖREVDEN ALINDI

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, 13 Eylül Pazartesi günü itibariyle Akdeniz Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof Dr. Atilla Kadri Şendil’in görevine son verdi.  Müdürlük görevinden alınan Şendil, bundan böyle  kadrolu olduğu Kompozisyon ve Orkestralar Dalı Müzik Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapacak.  Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: