Antalya
08.09.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Korkuteli Belediye Başkan Ömer İşlek sessizliğini bozdu: OYUNA GELDİK
Korkuteli Belediye Başkan Ömer İşlek sessizliğini bozdu: OYUNA GELDİK

Elmalı Yağlı Güreşleri'ne ailesinin alınmadığını söyleyerek organizasyonu eleştiren Ali Gürbüz'e Belediye Başkanı Ömer İşlek’ten de destek geldi. Ayak oyunlarına maruz kaldıklarını savunan İşlek, konu hakkında federasyona şikâyette bulunacaklarını açıkladı.

 

Elmalı’da yapılan tarihi 669. Yağlı Güreşleri’nin hemen bitiminde açıklama yapan Korkuteli Belediyesi Başpehlivanı Ali Gürbüz; ailesinin tribüne alınmadığını, Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek’in ise güreşlere davet edilmediğini söylemişti. Bu durumu büyük bir saygısızlık olarak nitelendirerek Elmalı Belediyesi'ni ve organizasyon komitesinde yer alan diğer kurumları eleştiren Ali Gürbüz'e Elmalı Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Aydın cevap vermiş ve Gürbüz'ün ailesini bizzat kendisinin protokol tribününe oturttuğunu söylemişti. Aydın, Başkan İşlek'in davet edilmesinin ise kendilerinin hataları olduğunu belirterek büyük bir ihmal sonucu davetiyenin unutulduğunu söylemişti. Bu konudaki sessizliğini bozan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek de yaptığı yazılı açıklama ile Ali Gürbüz'e destek verdi.

SPORA SİYASET BULAŞTIRDILAR

Açıklamasında güreşlere siyaset bulaştırıldığını savunan İşlek, “4-5 Eylül tarihlerinde 669'uncusu  yapılan Elmalı Yağlı Güreşleri’nde bugüne kadar hiç yaşanmadığı kadar; siyasetçi, bürokrat ve bilumum dış unsurlar dualı çayıra müdahil olmuş, pehlivanlara ve ailelerine örf anane ve adetlerimize uymayan tavırlar sergilenmiştir. Atalarımızın emaneti olan yağlı güreşleri yaşatmak ve geliştirmek için çaba gösterenlere,' istemezük'çü zihniyet tarafından engelleme çalışmaları yapılmış, bunda bir nebze de olsa başarı elde edilmiştir.” dedi.

FEDERASYONA ŞİKÂYET EDECEĞİZ

Hem Başpehlivanları Ali Gürbüz’ün hem de kendisinin ayak oyunlarına maruz kaldığını ileri süren Başkan İşlek, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Üzülerek belirtmek isterim ki bu yapılan çirkinliği güreş camiasından birkaç kişi hariç hiçbir paydaşı kınayamadı. Korkuteli Belediye Spor Kulübü olarak yarından itibaren, başta güreş federasyonumuz olmak üzere gerekli tüm mercilere gelişen bu olaylar raporlanacaktır. Bugüne kadar 2021 sezonun da yaşadığımız tüm protokol krizleri, yanlış anlaşılmaya sebep veren açıklamaları ve gördüğümüz tüm ayak oyunlarını camiaya leke gelmesin diye sineye çekmiştik. Bugünden sonra yaşanacak bu türlü ayak oyunlarına en sert ve yaptırımı en güçlü cevaplar tarafımızdan ne bir fazla ne  de bir eksik olarak anında verilecektir” Engin KORKMAZ 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: