Antalya
03.09.2021
A
GÜNDEM , POLİTİKA
İlçe başkanına kızdı AK Parti’den istifa etti
İlçe başkanına kızdı AK Parti’den istifa etti

AK Parti'den Büyükşehir ve Korkuteli Belediye Meclis Üyesi olan İlhami Okudan, partisinin ilçe Başkanı Kemal Sancaktar’ı ağır ifadelerle eleştirerek partisinden istifa etti.

AK Parti Korkuteli İlçe Başkanı Kemal Sancaktar’ı ağır dille eleştiren bir açıklama ile istifasını kamuoyuna AK Parti Büyükşehir ve Korkuteli Belediye Meclis üyesi İlhami Okudan, üniversite yıllarından itibaren gönül verdiği, ilçe gençlik kolları, ilçe başkanlığı, 2009’da il genel meclisi üyesi adayı, 2014’te de belediye başkan aday adayı olduğunu hatırlatarak, “Yerel seçimlerde başkan adayı, Cumhur ittifakı ortağımız MHP’den olunca nefsimi ayaklar altına alıp, ilçe başkanının beni itibarsızlaştırıcı ve yıpratmaya yönelik davranacağını bile bile, sırf Reisimizin başını eğdirmeyip belediyeyi kazanmak için meclis üyesi oldum” dedi.

 

TELEFON DAHİ AÇMADILAR

İlçe başkanı ile ilgili tahmininin gerçeğe dönüştüğünü belirten Yıldıran, “İlçe başkanı, beni ve meclis üyelerini itibarsızlaştırmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Bu davranışları parti yetkililerine söylememe rağmen, bu tutumlar şiddetini artırdı. Vatandaşların belediyeden istedikleri talepleri dahi kendisine söylememizi istedi, belediyeyi bizim aramamızı istemedi.  Parti disiplin suçu sayılabilecek hiçbir eylemde bulunmadığımız halde, programlara meclis üyeleri olarak parti teşkilatıyla gitmediğimiz için sözlü uyarmayacağını, yazılı olarak tutanak tutup savunma alacağını söyledi. Son olarak, Milletvekilimiz Atay Uslu, bir dizi program için Korkuteli’ne geldiğinde, önceki yönetim kurulu üyemizin vefat eden babası için taziyeye götürüldü ama bir gün arayla vefat eden halamın taziyesi için bana getirilmedi. Bununla kalmayıp taziye telefonu dahi açmadılar. Bu tablo, ‘Seni saymıyorum, seni burada istemiyoruz, bize engel olma’ demek. Ben de onların istediğini yapıyorum, ilçe başkanının bu tutumundan dolayı mutsuz olduğum yerden ayrılıyorum” şeklinde konuştu.

 

BAŞKAN GİDERSE DÖNERİM!

İstişare mekanizmasının işletilmediğini, bilgiye, birikime, tecrübeye değer verilmediğini, emeğin, gayretin, fedakârlığın, samimiyetin karşılık bulmadığını yaşayarak gözlemlediğini belirten Yıldıran, açıklamasına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımızın, gönül seferberliği başlattığı bu süreçte maalesef yerel aktörlerin partimize emek veren öz evlatlarının gönüllerini tarumar ettiğine şahitlik ettim. İlçe başkanlığım, döneminde beş yılda 6 seçim geçirmiş, oyları % 56,61’e kadar çıkarmış ve Antalya genelinde en yüksek oy oranlarını almış eski bir ilçe başkanı olarak bu yapılanları hak etmediğimi düşünerek AK Parti Büyükşehir ve Korkuteli Belediye meclis üyeliğinden istifa edip, bağımsız meclis üyesi olarak yoluma devam etme kararı aldım. İlçe başkanının değiştiği ilk gün, il başkanlığımız ve genel merkezimiz kabul ettiği sürece partime geri dönüp, vereceği her göreve hazırım”.

 

ÇOĞUNLUK KAYBEDİLDİ

AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nın da, İYİ Parti, CHP ve Saadet Partisi’nden oluşan Millet İttifakı’nın da 13’er üyesi bulunan Korkuteli Belediye Meclisi’nde, Başkan Ömer Niyazi İşlek’in oyu 2 oy kabul edildiği için maddeler geçebiliyordu. Yıldıran, millet ittifakı ile hareket ederse, Cumhur ittifakı 12-14 çoğunluğu kaybedecek. Yıldıran’ın sosyal medyadan paylaştığı istifa açıklamasına çok sayıda Korkutelili, yorumlarıyla destek verdi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: