Antalya
01.09.2021
A
GÜNCEL , YAŞAM
Adli yıl törenle açıldı
Adli yıl törenle açıldı

ANTALYA Barosu tarafından adli yıl açılışı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

 

Atatürk anıtı önündeki törene, Antalya Barosu Yönetim Kurulu üyelerinin de aralarında bulunduğu 50 kadar avukat katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Törende konuşan Baro Başkanı Polat Balkan, hiçbir ekonomik ve mesleki sorununa ciddi ve kalıcı çözüm üretilmediğini belirttiği avukatların, açlık sınırının altında yaşamaya mahkum edildiğini söyledi.

Başkan Balkan, “Avukatlık Kanunu'nun emredici ve tartışmasız düzenlemesine karşın, adliyelere aranarak girebilmekte, müvekkillerine, müvekkil adaylarına ilişkin bilgi edinmekte, sorgu yapmakta bile çeşitli engellerle karşılaşmakta, adliyelere girdiklerinde de adalete erişememekte, avukatlara kısıtlı alan, avukatlardan arındırılmış bölge dayatmasıyla karşılaşmaktadırlar. Avukatlar 'olağan şüpheli' değildir. Unutulmamalıdır ki, yargıyı var eden ve meşru kılan savunmadır, avukatlardır. Savunmasız yargı da olmaz, avukatsız adliye de olmaz. Adaleti, demokrasiyi ve hukuk devletini savunan avukat, savcı, yargıç meslektaşlarımızın ve bütün adalet emekçilerimizin yeni adli yılı adil ve kutlu olsun" diye konuştu.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: