Antalya
31.08.2021
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Atatürk'ü ve zaferimizi UNUTTURAMAYACAKLAR
Atatürk'ü ve zaferimizi UNUTTURAMAYACAKLAR

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen çelenk sunma töreninde konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli Zaferleri unutturmaya çalışanların Cumhuriyet Devrimi’nin aydınlığına yenilmeye mahkumdur" dedi

Cumhuriyet için Antalya El Ele Platformu tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda  Ulusal Yükseliş Anıtı'nda bir çelenk sunma töreni düzenlendi. Törede konuşan İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, “Büyük önder Atatürk’ün sözleriyle: Bugün kutladığımız Büyük Zafer, özellikle Türk Ordusunundur, Türk Ordusu ve Türk Milleti var olsun” dedi.

 

BAŞARAMAYACAKSINIZ!

Başaran, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Milli zaferleri unutturmaya çalışanların Türk Milleti’ni çağdaş dünyaya taşıyan Cumhuriyet Devrimi’nin aydınlığına yenilmeye mahkûm olduğuna da vurgu yaparak şunları söyledi:  “İşgal altındaki vatanımızı, yedi düvele meydan okuyarak istiklale kavuşturan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, minnet ve rahmetle yad ediyorum. Büyük Atatürk: ‘Tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir. Yazan, yapana sadık kalmazsa, değişmeyen hakikat insanlığı şaşırtacak bir mahiyet alır’ demektedir. Tarihimizi saptıranları, yerine uydurma tarih yazmaya çalışanlarıda, tekrar tekrar uyarıyoruz. Başaramayacaksınız. 30 Ağustos ve şanlı tarihimiz halkımızın güvencesindedir. Türk tarihi, tıpkı vatan gibidir, bir bütündür ve parçalanamaz. Bu bizlere tarihin emridir, ecdadın parolasıdır. Malazgirt Ovası'nda dev bir ordunun üzerine yürüyen Alparslan da bizimdir, Kocatepe'den işgal ordularının üzerine yürüyen mavi gözlü Mustafa Kemal Atatürk de bizimdir. Milli bayramlarımızın hak ettiği şekilde kutlanacağı günler yakındır hiç şüpheniz olmasın. Bizler Milletin hayırlı evlatları olarak sizlere söz veriyoruz.Çünkü ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen bir önderin izinde yürüyenler, ülkesinin bağımsızlığına göz dikenlerin karşısında göğsünü siper etmekten bir an geri durmayacaklardır."

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: