Antalya
28.08.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
Konyaaltı'nda Zafer Bayramı HayatPark'ta kutlanacak
Konyaaltı'nda  Zafer Bayramı HayatPark'ta kutlanacak

Konyaaltı Belediyesi, 30 Ağustos 1922’de Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 99. yıl dönümüne coşkulu bir kutlama programı hazırladı.

 Kutlamaların bu yılki adresi HayatPark olacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında önce Çocuk Korosu, ardından Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrasıkonser ile sahne alacak. Belediye bünyesindeki Halk Oyunları Topluluğu da bu özel güne farklı bir gösteri hazırladı. Kutlamalar, 30 Ağustos Pazartesi günü saat 19.00’da başlayacak.

BAŞKANDAN DAVET

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Türktarihinin cephedeki en önemlimücadelelerinden biri olan Büyük Taarruz’u, 30 Ağustos’ta selamlayacaklarını söyledi. Kurtuluş Savaşı’nı tamamlayan Büyük Taarruz’u Zafer Bayramı ile 99 yıldır kutlandığını hatırlatan Başkan Esen, “Büyük Taarruz’un 99. yıl dönümünde, başta Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.En güzel bayramlarımızdan biri olan Zafer Bayramı’nı hep birlikte kutlamak istiyoruz. Bizlere miras kalan bu bayramları, gelecek nesillere aktararak yaşamasını sağlamalıyız. Tarihini bilen ve atalarımızın ne gibi zorluklarla Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduklarınıidrak eden nesiller yetiştirmek hepimizin görevidir. Çünkü biz, tarihi ile var olan bir milletiz. Geleceğimizi inşa ederken de geçmişimizden ilham almalıyız” dedi. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: