Antalya
24.08.2021
A
GÜNDEM , YEREL YÖNETİM
CHP İl Başkanı Nuri Cengiz: Sarayın faturasını halka ödetiyorlar
CHP İl Başkanı Nuri Cengiz: Sarayın faturasını halka ödetiyorlar

CHP İl Başkanı Nuri Cengiz, son günlerde yoğun gündem yaratan ve vatandaşı isyan ettiren elektrik faturaları ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Nuri Cengiz, “Sarayın aylık 1 milyon liralık faturasını da halkımıza ödetiyorlar ancak sandık geldiğinde millet, en büyük tasarrufu AKP’nin ampulünü söndürerek gerçekleştirecek” dedi

Mayıs ayından bu yana düzenlenen elektrik faturalarında fahiş miktarlarda artış yaşanması, özellikle sosyal medyada oldukça yoğun bir gündem oluşturdu. Son 3 aylık faturalarının fotoğraflarını paylaşan sosyal medya kullanıcıları, faturalara yansıyan tutarlara adeta isyan ederek nedenini sorguladılar. Konuyla alakalı basına ve kamuoyuna yazılı açıklamalarda bulunan CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Cumhurbaşkanlığına ait olan Beştepe’deki sarayın aylık 1 milyon lirayı bulan elektrik faturasını halka ödettikleri yorumunda bulundu. AKP iktidarına karşı sert eleştiriler yönelten Başkan Cengiz, “İktidar sahipleri, 7 yıl önce TEDAŞ’ı özelleştirirken “Ucuza elektrik kullanacağız” demişlerdi. Ancak şu an Türkiye’nin büyük bir bölümüne elektrik dağıtımı yapan şirketlerin başında, yandaş 5’li çetenin en kritik isimlerinin yer aldığını, içlerinden birinin de milletimizle ilgili dile getirdiği düşüncelerini hepimiz çok iyi biliyoruz! Yaklaşık 1 sene önce ise AKP Genel Başkanı Erdoğan; günler öncesinden “müjdem var” diyerek doğalgaz rezervinin keşfedildiğini duyurmuş ve ülkemizin çok kısa zamanda refaha ereceği söylemlerinde bulunmuştu. Devasa rakamlarla ifade edilen birden çok kaynağı keşfedilmiş enerji karşılığında, zamanla daha az fatura ödeyeceğini düşünen millet; o günden bugüne tam 7 kez doğalgaz zammı, yüzde 30 oranında da elektrik zammıyla karşılaştı!” dedi.

MİLLET AMPULÜ SÖNDÜREREK

Cengiz, açıklamasının devamında şunları söyledi:  “Temel ihtiyaçlarından dahi tasarruf etmek zorunda kalan milletin, en büyük tasarrufu AKP’nin ampulünü söndürerek gerçekleştireceğini ifade eden Başkan Nuri Cengiz, açıklamasının devamında, “Bugün gelinen noktada ise; itibardan tasarruf etmeyen AKP iktidarı; SARAYIN AYLIK 1 MİLYON LİRAYI BULAN ELEKTRİK FATURASINI evine götürdüğü ekmekten dahi tasarruf etmek zorunda kalan vatandaşın omzuna yüklerken; vatandaş evlerinin, dükkanlarının kirasıyla yarışan elektrik faturaları yüzünden icra dairelerinde sürünüyor! Eminiz ki yolun sonu çok yakın! Sokaktaki vatandaşın halinden bihaber, “Ekonomimiz şahlandı” nidaları atıp, aklıyla dalga geçtiğiniz bu millet; sandık geldiğinde en büyük tasarrufu AKP’nin ampulünü söndürerek sergileyecek! Halkı için var Cumhuriyet Halk Partisi’nin yöneticileri ve örgütleri olarak bizler; dün, bugün olduğumuz gibi yarın iktidara geldiğimizde de halkımızın yanında duracak, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin, hiçbir baba çocuğuna pantolon alamadığı için kendi canına kıymayı aklından geçirmesin diye mücadele edeceğiz! Güzel ülkemizi, insanlarının yüzü gülen aydınlık ve müreffeh günlere hep birlikte kavuşturacağız!”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: