Antalya
24.08.2021
A
GÜNDEM , GÜVENLİK
Manavgat'ta orman yangını çıkardığı iddia ediliyor/ Kundakçı mı, boş boğaz mı? VİDEO
Manavgat'ta orman yangını çıkardığı iddia ediliyor/ Kundakçı mı, boş boğaz mı? VİDEO

Manavgat Cumhuriyet Savcılığının orman yangınlarıyla ilgili yürüttüğü soruşturmada ortaya çıkan ses kaydı herkesi şoke etti. Ses kayıtlarından yangını kendisinin çıkardığını ifade eden şahsın bin  lira karşılığında yangın çıkarttığı, yakalanması durumunda sarhoş ve madde bağımlısı olduğunu söylemesi için talimat verildiği yer alıyor.

Manavgat ve Akseki'deki 28 Temmuz’da başlayan ve 10 gün süren orman yangınları ile ilgili soruşturmalar devam ederken Jandarma Komutanlığına Özlem T. (40) isimli bir kadın tarafından yangını çıkardığını iddia eden Ali Y. (40) isimli şahsın konuşmalarının yer aldığı ses kaydı teslim edildi. Özlem T.nin teslim ettiği ses kaydı ise jandarma ekiplerini harekete geçirdi. Daha sonra Özlem T. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığına ifade verdi.

 ORMANA BENZİN DÖKMÜŞ

Yaptığı telefon konuşmasında Ali Y.nin Güçlüköy’de çıkan orman yangınını kendisinin başlattığını ifade etmesi üzerine ses kaydını saklama gereği duyduğunu dile getiren Özlem T. "Telefonumdaki bir program ile görüşmelerimi kaydediyorum. Kayıtlar çoğaldığında silerim. Ancak Ali Y. ormanı yaktığını anlattığı için bu ses kaydını silmedim. Ali Y. telefonla beni aramıştı. Güçlüköy'ün Manhayıt mevkisindeki ormanı yakmış olduğundan bahsetmiş olduğu için bu ses kaydını telefonumda sakladım. Görüşmemizde bana Güçlüköy Manhayıt mevkisinde çıkan orman yangınını kendisinin çıkarmış olduğunu, bu işi bin TL para karşılığında yaptığını, kendisine ait motordan benzin çekip ayrı ayrı yerlere dağıtıp yakarak yangın çıkarttığını” ifade etti. " diye konuştu.

YAKALANIRSAN SARHOŞTUM DE

Ali Y.nin telefona olayı detayla olarak anlattığını  ile getiren Özlem T. “Ormanı yakması için bin TL karşılığında anlaştığını, ancak anlaştığı kişinin 250 TL fazla para verdiğini söyledi.  Bu kişinin yakalanması durumunda sarhoş ve madde bağımlısı olduğunu ve hiçbir şey hatırlamadığını söylemesi talimatı verdiğini de anlattı. Ali, kendisine ormanı yaktıranın ve parayı veren kişinin farklı olduğunu, para veren kişiyi bildiğini ama yaktıranının kim olduğunu bilmediğini söyledi. Ancak kimden para aldığını kimin ormanı yakması için talimat verdiğini bana söylemedi” dedi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Ses kaydı ve Özlem T.nin verdiği ifade üzerine harekete geçen jandarma ekiplerinin kısa sürede yakalanarak gözaltına alınan Ali Y.  burada verdiği ifade de ise  Özlem T.yi etkilemek için yangını kendisinin başlattığını söyledi.  Çıkarıldığı mahkemede ise suçlamaları reddeden Ali Y. tutuklanarak cezaevine gönderildi.  

KARDEŞİM BOŞBOĞAZDIR

Kardeşinin alkol ve madde bağımlısı olduğunu anlatan ağabeyi Alaattin Y. ise, “Kardeşim alkol aldığı zaman bir yerde gündem olan ne varsa onu 'ben yaptım' derdi. Sağa sola hava atmak ve göz korkutmak için böyle yapardı. Kesinlikle kardeşim böyle bir şey yapamaz. Kardeşim boşboğazdır. Üstüne atılan bu şeyler hoş değil" dedi. Akseki'nin Güneyyaka Mahallesi'nde oturan Alaattin Y., kardeşleriyle birlikte yangının devam ettiği günlerde söndürme çalışmalarına katıldığını da sözlerine ekledi.  İHA / DHA

 

 

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: