Antalya
21.08.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Başkan Uysal Atatürk'ün izinde
Başkan Uysal Atatürk'ün izinde

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çeşitli temas ve ziyaretler için bulunduğu Kuzey Makedonya’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim gördüğü ve günümüzde müze olarak kullanılan Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret etti.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 14-17 Ekim tarihlerinde  gerçekleştirilecek Altıncı Kaleiçi OldTown Festivali kapsamında çeşitli temas ve davetlerde bulunmak üzere  Kuzey Makedonya’ya gitti. Başkan Uysal ve beraberindeki heyet, başkent Üsküp’te, İsveç Uluslararası Yerel Demokrasi Merkezi’nce (ICLD) yürütülen, ‘İnsan Hakları Temelli Yaklaşım İleri Düzey Uluslararası Eğitim Programı’nın ikinci atölye çalışmasına katıldı.

MANASTIR TÜRKÜSÜ'NÜ SÖYLEDİ

Başkan Uysal, Kuzey Makedonya’da, ayrıca ülkenin ikinci büyük şehri, Bitola'yı da (Manastır) ziyaret etti. Belediye Başkanı Natasha Petrovska’nın davetlisi olarak kente günübirlik ziyarette bulunan Uysal, belediye meclis salonunda düzenlenen programa katıldı. Uysal, burada Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en sevdiği şarkılardan biri olan “Manastır’ın Ortasında” türküsünü söyledi. Türkü büyük beğeni toplarken günün sonunda Bitola Belediye Meclis Üyesi EmilijaKosturski, Başkan Uysal’a “Bitola’nın gönlünü kazandınız” diyerek teşekkür etti.

ANI ŞEREF DEFTERİ'Nİ İMZALADI

Başkan Uysal, kentte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim gördüğü ve günümüzde müze olarak kullanılan Manastır Askeri İdadisi’ni ziyaret etti. Başkan Uysal, binanın ikinci katında Atatürk için ayrılan bölümde, anı-şeref defterine “Sevgili Atam, aradan yüzyıl geçmesine rağmen insanlığın yaşadığı sorunlar gösteriyor ki, hala sizin yaptıklarınızı yapabilen yok. Açtığınız büyük ufuk ve her şey için teşekkürler” satırlarını yazdı. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: