Antalya
19.08.2021
A
GÜNDEM , EKONOMİ
Mehmet Mercan güven tazeledi
Mehmet Mercan  güven tazeledi

Belediye İş Sendikası Antalya Şubesi 12. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Mehmet Mercan yeniden göreve seçilerek güven tazeledi

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (TÜRK-İŞ) bağlı Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (BELEDİYE-İŞ) Antalya Şubesi’nin 12. olağan genel kurulu, şehir merkezindeki bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye İş Sendikası Genel Merkez Mali Sekreteri Bayram Özkan, Eğitim Basın Yayın Genel Sekreteri Kemal Çavuşoğlu, Konya Şube Başkanı İbrahim Koral, Isparta Şube Başkanı Cemal Kurt, TÜRK-İŞ Antalya İl Temsilcisi ve YOL-İŞ Sendikası Antalya 1. Nolu Antalya Şube Başkanı Cemil Ünal, Birleşik Kamu İş Genel Başkanı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Mehmet Balık, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Deniz Filiz, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Sarı, Antalya eski milletvekillerinden Tuncay Ercenk, Mustafa Akaydın, CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, CHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

ESEN: ÜCRET FARKI GİDERİLMELİ

Genel kurulda konuk olarak konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, işveren tarafının temsilcisi olarak pek çok konuda düşüncelerinin ortak olduğunu söyledi. Taşeron işçilerin belediye şirketlerine geçirilmesine rağmen özlük hakları ve ücretlerinde değişiklik yapılmadığına dikkat çeken Esen, “Taşeron işçilere kadro verildi söylemi, içi boş bir balon çıktı” dedi. Kıdem tazminatıyla ilgili fon oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çeken Esen, bunun işçi açısından riskli bir durum yaratacağını söyledi. Her iki konuyla ilgili düşüncelerinin Belediye İş Sendikası’yla aynı olduğunu dile getiren Esen, “Çalışma ve ücret adaletini bozan, bu nedenle iş yerlerinde verimliliği olumsuz etkileyen ücret farkının giderilmesidir. Bizler ücret adaletinin sağlanması adına bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama yaptıklarımız maalesef belediyelerin mali imkanlarıyla sınırlı. Gönlümüzden çok fazlası geçiyor ama maalesef bunu sağlamamız mümkün değil. Ancak sürekli işçilerle, taşeron olarak adlandırılan işçilerin her iki sınıfın aynı statüye alınması, kaynaklarının belediyeye sağlanmasıyla mümkündür. Umarız kısa sürede işçilerimiz arasındaki ücret adaletsizliği son bulur” şeklinde konuştu.

MERCAN: HALA EKSİKLERİMİZ VAR

Toplantıya katılan delegelerin oylarıyla güven tazeleyerek tekrardan Belediye İş Sendikası Antalya Şube Başkanlığı görevine seçilen Mehmet Mercan ise, “Biz bir aileyiz. 7 binlerde aldığımız şubemizin üye sayısını şuanda 11 civarına ulaştırdık ve çoğaldık. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz devam ediyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hiç kimseyi ayrıştırmadan, hep beraber omuz omuza birlikte bir süreç yaşayacağımıza söz veriyorum. Eksiklerimiz, hatalarımız elbette vardır ama kimseyi üzmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Geçmiş yönetimde emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyi ve kötü günlerimiz geçti ama hep bir yumruk olduk. Yeni yönetimimize de başarılar diliyorum” dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Mehmet Mercan Başkanlığındaki Belediye İş Sendikası Antalya Şubesi’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Başkan Mehmet Mercan, Şube Başkan Yardımcısı Ali Kuş, Mali Sekreter Tuba Karataş, yönetim kurulu üyeleri Uğur Kökver ve Mehmet Ali Habip.

Denetim Kurulu : Kadir Hakikat, İsmail Arslan ve Emrah Çakar.

Disiplin Kurulu Asil: Osman Kozak, Rıza Kocaacar ve Ali Yıldırım.

Engin KORKMAZ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: