Antalya
16.08.2021
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Başkan Sözen hedefte/ Siyasi linç kampanyası sürüyor
 Başkan Sözen hedefte/ Siyasi linç kampanyası sürüyor

Kalemler köyündeki çiftliğini belediyenin itfaiye araçlarıyla yanmaktan kurtardığı iddiasını, güvenlik kamerası görüntüleri ile çürüten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bu kez ehliyetine el konulması ile gündemde. AKP eski milletvekili Gökçen Enç’in attığı ‘tweet’lerle yürütülen siyasi linç kampanyasının hedefinde olan Sözen, özel bilgi ve belgelerin Antalya Emniyetinden sızdırılmasına tepki gösterdi.

 

Mehmet DOĞAN

Manavgat’ta başlayan, İbradı, Gündoğmuş, Akseki,  Alanya’yı etkileyen ve 10 gün süren orman yangınının ardından ortaya çıkan hasarın tespiti ve yaraların sarılması için başta devlet kurumları olmak üzere, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşları dört koldan çalışırken, daha çok sosyal medya üzerinden yürüyen siyasi linç kampanyaları da hız kesmiyor. Üç dönemdir Manavgat Belediye Başkanlığı yapan Şükrü Sözen, AKP eski milletvekili Gökçen Enç’in sosyal medya üzerinden yürüttüğü siyasi linç kampanyası ile hedefte...

‘YANMAYAN VİLLA’ İDDASI YALAN ÇIKTI

Başkan Şükrü Sözen’in Kalemler köyünde bulunan çiftlik evini yangının ilk gününde belediyenin itfaiye ve ekipleri ile söndürmeye koştuğu iddiasını, ‘Yanmayan villa’ etiketi ile sosyal medyadan dolaşıma sokan AKP’nin eski milletvekili Gökçen Enç, ‘istifa’ çağrıları ile bunu bir siyasi linç kampanyasına dönüştürmüştü. Başkan Şükrü Sözen buna karşılık olarak yayınladığı güvenlik kamerası görüntüleri ile çiftlik evini yangından kendi imkânları ile kurtardığını ispatlamış ve sosyal medyada büyük bir destek görmüştü. Eski vekil Enç ise geri adım atmadığı gibi yalan bilgi için özür de dilememişti. Hızını alamayan eski vekil Enç, bu sıralar Sözen’i yeni bir iddia ile hedefine aldı. Alkollü araç kullandığı için ehliyetine 6 ay süreyle el konulmasına rağmen, Şükrü Sözen’in 29 Ekim kutlamaları kortejinde motosiklet kullandığını belirten Enç, “utanmaz adam” “zorba” gibi ifadeler eşliğinde bir kez daha istifa çağrısı yaptı. Enç’in siyasi linç kampanyası, Şükrü Sözen’in Manavgat yangını sırasında ağlarken çekilen fotoğrafının sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girmesi ile başlaması dikkat çekti.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN BİLGİ İSTEDİ

 Eski vekil Gökçen Enç’in paylaşımları üzerine önce Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısını arayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kamu malına ya da özel kişilere zarar vermediğini, görevli memurlara yönelik kötü bir davranışının olmadığını hatırlatarak, kendisiyle ilgili özel bir bilginin dışarıya sızdırılmasının yanlışlığına dikkat çekti. Duyduğu rahatsızlığı İl Emniyet Müdürü Murat Ulucan ile paylaşmak için özel kalemine de not bırakan Sözen, özel bilgiyi dışarı sızdıran sorumlular hakkında işlem yapılmasını bekliyor. Sözen, bilgi sızdırma olayının açığa çıkarılmaması halinde yasal yollara başvuracak.

ESKİ VEKİL DE OLSA BİLGİ-BELGE VERİLEMEZ

Söz konusu iddiaları sorduğumuz Başkan Sözen, “Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi sonrası birkaç belediye başkanı arkadaşım ve meclis üyeleri ile yemek yedik. Yemekte biraz alkol de aldım. Dönüşte çevirme yapıldı. İtiraz etmedim. Hatalıydım. Alkollü araç kullanmamalıydım. Neticede ehliyetime bir süreliğine el konuldu. Burada bir sorun yok. Ancak yanlış olan, Antalya Emniyetinde olması gereken bana özel bilgi ve belgenin, eski bir milletvekiline ulaştırılmış olmasıdır. Kamu ya da özel… Hiçbir kimseye zararım olmamış. Böyle bir bilginin eski vekil de olsa bir başkasına iletilmesi son derece yanlıştır.İdari yönden bir sonuç çıkmazsa, yasal yollardan hakkımı arayacak, bu bilgiyi sızdıranların ortaya çıkarılmasını isteyeceğim.” dedi.

Mehmet Doğan

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: