Antalya
04.08.2021
A
GÜVENLİK , POLİTİKA
İktidar konut satma derdinde
İktidar konut satma derdinde

Yangında zarar görenler için TOKİ'nin 20 yıl ödemeli ev yapacağı açıklamasına tepki gösteren CHP Antalya Miletvekili Aydın  Özer, ”Yangında insanlar tüm anılarını, emeklerini kaybetti. Doğamız, canlarımız gitti.Vatandaşın derdi yangın, iktidarınki ev satma…" dedi. 

Milletin kafasına fırlatılan çay paketine değil sevgi ve vicdan sahibi yöneticilere ihtiyacı olduğunu belirten Özer, "Yangında insanlar tüm anılarını, emeklerini, birikimlerini kaybetti. Doğamız, canlarımız, ekolojimiz yandı. Keşke biraz vicdan sahibi olsalardı ve yangını söndürmeye daha fazla çaba harcasalardı da beton muhabbeti yapmasalardı. Millet can derdindeyken beton muhabbeti şık olmadı. Vatandaşın derdi yangın, yüreği yangın yeri ama iktidarın derdi ev satmak. Ayrıca ev yapacaksanız da bedava yapmak zorundasınız" diye konuştu.

 

İKTİDAR SAHİPLERİ AÇIKLAMAK ZORUNDA

Şu ana kadar Manavgat, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa olmak üzere 5 ilçede toplam 69 mahallenin etkilendiği yangında 35 mahalle tamamen, 15 mahalle ise kısmen tahliye edildiğini hatırlatan Özer, şu ana kadar yapılan tespitlerde 31 bin dekarlık tarım alanının da zarar gördüğünü söyledi. CHP'li Özer şöyle devam etti:"Şu bir gerçek; müdahale esnasında önemli hatalar yapılmasaydı yangın bu derece yayılmaz ve bir noktada kontrol edilebilirdi. Dağlık ve uzun çamlarla örtülü alanlarda yerden söndürme çalışmalarının sağlıklı yürütülemeyeceği, havadan gerçekçi bir müdahale yapılması gerektiği ortadaydı. Yine böyle alanlarda helikopterlerle başarılı olunamayacağı, uçaklara ihtiyaç olduğu da ortadaydı. Öncelikle bunu kabul etmek gerekir. Yine şu da bir gerçek ki, bu ülke yönetimi yılda ortalama en az 2 bin yangın çıkan bu ülkeyi hiç düşünmemiş ve bir yangın söndürme uçak filosu bile kurmamıştır. Neden uçak filomuzun olmadığını yangında her şeyini kaybedenlere, başta Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli olmak üzere bu iktidar sahipleri açıklamak zorundadır."

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: