Antalya
04.08.2021
A
GÜNCEL , ADLİYE
Yanmış ağaçları görünce gözyaşlarına boğuldu
Yanmış ağaçları görünce gözyaşlarına boğuldu

Manavgat'ta 7 gündür devam eden yangının ilk başladığı noktalardan olan ve neredeyse tamamı yanan Kalemler Mahallesi'nde dram üstüne dram yaşanıyor.  Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan Gül Yılmaz, "Cehennemi yaşadık, ateşlerin içinde kaldık, çok zordu." dedi.

Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü öğle saatlerinde başlayan Manavgat yangını sırasında eşi Mehmet Yılmaz ile Kalemler Mahallesi'deki evlerinde bulunan Gül Yılmaz, yaşadıkları korku dolu anları anlattı. Yılmaz, "Kabus yaşadık. Cehennemi yaşadık, ateşlerin içinde kaldık. Alevlerin içinden geçtik, çok zordu. Çok öfkeliyim çünkü saat 22.00 gibi biz o yangını gördük. Belki 10 kilometre uzaktaydı. Yangın buralara gelinceye kadar müdahale edilmedi. Orman vardı, ağaçlar vardı, nefes alıyordum. Kanserimi bu ağaçlar sayesinde yendim. Şu an bakıyorum ve canım çok acıyor. Benim ciğerlerim gitti. "" dedi.

.8 yıl önce pankreas kanserine yakalanan, aynı zamanda diyabet, astım hastalıkları olan ve çeşitli hastalıklar nedeniyle bir dizi ameliyat geçiren Gül Yılmaz, şimdi de kesilen elektrikle ilgili sıkıntı yaşıyor. Diyabet nedeniyle günde 4 kez kullanmak zorunda olduğu, soğukta beklemesi gereken iğnelerini elektrik olmadığı için evinde tutamıyor. 8 kilometre uzaklıktaki bir markete iğnelerini bırakan Gül Yılmaz, günde 4 kez gidip geliyor, buz bulabilirse de evindeki straforun içinde bir gün iğnelerini soğukta bekletiyor. 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: