Antalya
03.08.2021
A

Türkiye’nin dört bir yanında devam eden yangınların neden söndürülemediği neden çıktığı üzerine onlarca görüş var. Her şeyden önce şunu ifade etmek gerekiyor. Türkiye’de sadece yangınla mücadele değil bütün afetlerle mücadele özelleştirilmiştir. Türk Hava Kurumu’na atanan kayyumlarla bu özelleştirme gerçekleştirilmiştir.

ABD’nin ülkemizde ve bölgemizde eşbaşkanlar aracılığı ile yürüttüğü uluslararası projeler kapsamında afetlerle mücadelede devletçi ve halkçı bir anlayıştan vazgeçilmiş görünüyor. Uluslararası şirketlerden kiralanan uçak ve helikopterlere başta Manavgat olmak üzere yangınlara müdahale edildiği görülüyor. Üstelik İran’ın ücretsiz uçak yardımı talebine iki gün sonra olumlu cevap veriliyor!

Doğal afetlerde devlet yani iktidar yaraları sarar. Tüm dünyada ve 2000’li yıllara kadar Türkiye’de de böyleydi. Şimdi ise yük halkın sırtına yükleniyor.

Hal böyle olunca başta Manavgat olmak üzere yangın bölgelerinde yangınla karadan sadece halkımız ve yerel yönetimlerimiz mücadele ettiğini tüm Türkiye gördü. Elbette karadan müdahale ile bu yangınlar sönmez. Yine de yürekli belediye başkanlarımız ve halkımız canı pahasına mücadeleyi sürdürüyor.

Bu arada bilindiği gibi kamu yararına çalışan dernek olan Atatürkçü Düşünce Derneği Manavgat Şubemiz de Kuvayı Milliye ruhuyla bir çağrıda bulunarak yangında zarar gören yurttaşlarımız için destek çağrısında bulundu. Gün dayanışma ve birlik günüdür…  Atatürkçü Düşünce Derneği Manavgat Şubemize desteklerinizi bekliyoruz…

NASIL MÜLTECİ YARATILIR!

ABD öncelikle sömüreceği ülkeyi bölgedeki işbirlikçi iktidarlar aracılığı ile faşist/diktatör ilan eder. Ardından diktatör ilan edilen ülkenin vatan hainleri ile ABD ve bölgedeki işbirlikçi ülkeler el ele verir. İnsanlara ülkenizden kaçmanız lazım denir. Angelina Jolia işbirlikçi ülkeye gelir sınırda faşist ülkeyi ve liderini kınar! Sonra akın akın “düzenli göç” başlar! Mütareke basını sanki göç düzensizmiş gibi görseller yayınlar, saf ve temiz insanlar bu yalanı yutar.

Ardından düzenli gelenlerden ekonomik durumu iyi olanlara gittikleri ülkede vatandaşlık verilir. İşbirlikçi iktidar için oy da lazımdır.  Ekonomik durumu kötü olanlar karın tokluğuna ırgat yapılır. Karın tokluğuna çalışanları meşrulaştırmak için de ülkede iş çok ancak bizim milletimiz tembel bakın elin Suriyelisine, Afganlısına çalışıyorlar diye bir algı yayılır… Parasızlar yeri gelir iç kargaşa yaratmak için de kullanılır…

Sonrasında Irak diye Suriye diye bir devlet kalmaz. Afganistan diye bir devlet kalmaz!

Elbette ABD’nin bu projesinde yer alan işbirlikçi iktidarın yönettiği ülkede kalmaz! ABD her şeyi yer yutar!

Herhalde bütün bunlar nerede yaşanıyor diye sormuyorsunuzdur!

Paylaş
ETİKETLER:
Yok