Antalya
31.07.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Başkan Sözen’den provakasyon uyarısı: Sakinliğimizi koruyalım
Başkan Sözen’den provakasyon uyarısı: Sakinliğimizi koruyalım

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, ilçede "kundakçı" ve "şüpheli" yakalama iddiasıyla yol kesip kimlik kontrolü yaparak ve havaya ateş ederek yurttaşları korkutan provokatörlerle ilgili uyarıda bulundu.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hemşerilerine sakin olma çağrısı yaparken, kışkırtma girişimlerine karşı da uyarılarda bulundu.

 Sözen mesajında şunları söyledi:

Değerli dostlarım,

Manavgat bölgemiz, Türkiye’de yaşanmış tarihin en büyük yangın felaketlerinden birisiyle karşı karşıyadır. ACIMIZ ÇOK BÜYÜKTÜR. Yangın felaketine maruz kalan bölge halkımız, şu günlerde canını, malını, sevdiklerini, evini, hayvanını, yaşam alanlarını kurtarma mücadelesi vermektedir. Ancak bu zorlu süreçten faydalanmak isteyen provokatörlerin olduğunu görmek hepimizi üzmektedir. Bu şahıslar “kundakçı, şüpheli” yakalama teşebbüsüyle asılsız ihbarlardan yola çıkarak, sokaklarda kimlik kontrolü, yol kesme ve masum vatandaşları korkutacak derecede havaya ateş etme gibi eylemler gerçekleştirerek yaşadığımız bu süreci daha da zorlaştırmaktadır. Bu tarz hareketler, mevcut acımızı daha çok artırdığı gibi hiç kimseye de bir şey kazandırmaz. Bilindiği gibi hala tehlike geçmiş değildir. Toplumsal birlikteliğimizi üst ölçekte sergilememiz gereken bu zorlu dönemde, hepimizin duygularımıza sahip çıkıp, kontrollü olmamız gerekmektedir. Bizler iyi günde, kötü günde her zaman birlik ve beraberliğini korumuş olan sağduyulu, çağdaş Manavgat halkı olarak, bu süreçte de hep birlikte sakin kalarak, el ele vererek yaralarımızı sarmaya devam edelim. Hepimizin evi Manavgat Belediyesi’nin, Manavgat’ımızın yeniden ayağa kaldırılmasında, halkımızın yanında olarak, yaraları sarmak için mücadeleye devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu duygu ve düşüncelerimle Manavgat halkımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: