Antalya
31.07.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Büyükşehir 253 araçla görevde
 Büyükşehir 253  araçla görevde

Manavgat yangınında ikinci gün geride kalırken, yangın çıktığı andan itibaren bölgeye giden Antalya Büyükşehir Belediyesi 253 araç 1146 personel ile bölgede çalışmalarını sürdürüyor. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Süreçle ilgili elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Diğer illerden desteğe gelen ekiplerimizle de koordineli bir şekilde çalışarak yangını söndürmek ve yaraları sarmak için çalışıyoruz” dedi.

 

ASAT’A JENERATÖR TAKVİYESİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri bölgede elektrik kesintisi nedeniyle su verilemeyen mahallelere jeneratör ile su vermeye çalışıyor. İlk gün bölgeye gönderilen 10 jeneratörün yetersiz kalması nedeniyle jeneratör sayısı arttırıldı. 33 jeneratör ile mahallelere su verilmeye çalışılıyor. ASAT ayrıca içme suyu üretim tesislerinden arazözlerle su desteği sağlayarak yangına müdahale eden ekiplere yardımcı oluyor.

24 SAAAT GÖREVDELER

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mobil Aşevi de yangından zarar gören vatandaşlara çorba ikramında bulunmayı sürdürüyor. Ayrıca en çok ihtiyaç duyulan su, buz ve ayran dağıtımı da yine Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştiriliyor. Yangında zarar gören hayvanlar da unutulmuyor. Anet’e bağlı Halk Et Mobil Satış Tır’ı da Manavgat’ta soğuk hava deposu olarak görev yapacak. Su, içecek ve yiyeceklerin soğuk hava deposunda muhafazası sağlanacak.

DESTEK EKİPLERİNE TEŞEKKÜR

Manavgat yangını için İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir, Muğla, Konya, Mersin, Isparta, Burdur’dan gelen 60 araç ve 200 personel de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda yangın söndürme çalışmalarına destek veriyor. Tüm kurumların koordineli çalışması ve dayanışması ile bu zorlu sürecin de atlatılacağına inandığını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Manavgat’ımıza Antalya’mıza bir kez daha geçmiş olsun diliyorum. Bu zor günlerde yanımızda olan tüm kurum ve kuruluşlara, vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. En kısa sürede yangının söndürülmesi için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: