Antalya
30.07.2021
A
GÜNCEL , YEREL YÖNETİM-SİVİL TOPLUM
Muratpaşa’da büyük dayanışma
Muratpaşa’da büyük dayanışma

Muratpaşa Belediyesi’nin, Manavgat'taki  orman yangınında evlerini kaybedenlere, su ve elektrik verilemeyen mahallelere destek için başlattığı dayanışma kampanyasında saatler içinde yüzlerce koli yardım eşyası toplandı.

 

Muratpaşa Belediyesi’nin önceki gaün öğle saatlerinde yaptığı “Manavgat’la dayanışma” çağrısına Muratpaşa ilçesi sakinlerinden büyük karşılık buldu. Muratpaşa Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından duyurduğu kampanyayla sadece birkaç saat içinde yüzlerce koli yardım malzemesi toplandı. Belediyenin aşevinde toplanan yardımlar, önce kayıt altına alındı, tasnif edildi sonrasında elden ele minibüs ve kamyonetlere yüklendi. Dolan minibüs ve kamyonetler gece saatlerinde Manavgat’a yola çıktı.

Muratpaşa’dan toplanan yardım malzemelerinin Manavgat Belediyesi’nin ‘Yangın Dayanışma Merkezi’ne teslim edildiğini belirten Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kansu, şunları söyledi:“Yangının ilk günü, hatta ilk saatlerinde Başkanımız Sayın Ümit Uysal’ın talimatıyla,yine aşevimizden içinde gıda ve içecek bulunan 4 minibüsü Kalemler, Yeniköy bölgesine ulaştırmıştık. Başkanımız da o saatlerde bölgedeydi. Şimdi de komşularımızın yardımlarını büyük bir felaketi yaşayan ilçemize ulaştırıyoruz. Gece saatlerinde 15 minibüs ve kamyonet dolusu yardım malzemesini gönderdik.”

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: